تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت بیت کوین – جمعه 2 خرداد 99

تحلیل قیمت بیت کوین

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین – 2 خرداد : در دو روز گذشته شاهد افت قیمت بیت کوین از محدوده 9800 دلار تا 8900 دلار بودیم. در این مطلب به تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین می‌پردازیم.

روز چهارشنبه یکی از آدرس‌های بسیار قدیمی بیت کوین فعال شد و پس از 11 سال یک تراکنش را انجام داد. گمانه‌زنی‌های مختلفی در مورد صاحب این کیف پول صورت پذیرفت. این کیف پول حدودا 1 ماه پس از خلق بیت کوین، 50 عدد بیت کوین را به سبب استخراج این ارز دریافت نموده بود. فارغ از اینکه صاحب کیف پول چه کسی باشد، این فرد به احتمال زیاد تعداد بسیاری بیشتری بیت کوین را در اختیار دارد. زیرا تعداد ماینرها در ابتدای عمر بیت کوین بسیار اندک بودند و همان ماینرها احتمالا حجم زیادی بیت کوین را بدست آوردند. بنابراین این تراکنش یک زنگ خطر بود به معنی بیدار شدن یک غول خفته. اگر این فرد صاحب تعداد زیادی بیت کوین باشد و تصمیم به فروش بگیرد، قیمت را تحت تاثیر قرار می‌دهد. همین خبر کافی بود تا قیمت بیت کوین به یک باره 4 درصد کاهش یابد.

اما بر روی چارت چه خبر است؟ در تحلیل هفته گذشته ذکر شد که قیمت درون یک کانال صعودی حرکت می‌کند و از طرفی سطح 10 هزار دلار، یک مقاومت مجکم بر سر راه بیت کوین است. در ادامه بیان شد که با توجه به قرارگیری خط روند نزولی در محدوده 10 هزار دلار، احتمالا باید منتظر شکسته شدن کانال از کف باشیم:

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین - 2 خرداد
تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

در حال حاضر، قیمت کماکان در کانال صعودی خود که آغاز آن پس از ریزش هیجانی بازار تا قیمت 3700 دلار بود در حرکت است. این بدان معنا است که تا زمانی که کانال آبی رنگ نشان داده شده حفظ شود، روند کلی قیمت افزایشی است. اما نکته مهم این است که قرار نیست یک کانال تا ابد روند قیمت را تعیین کند و دیر یا زود شاهد شکست این کانال هستیم. در حال حاضر به نظر می‌رسد که با توجه به قرارگیری خط روند نزولی 2 ساله روی سقف کانال آبی رنگ فعلی، احتمال شکست این کانال از کف بیشتر باشد. در این صورت، باید منتظر اصلاح قیمت باشیم. به نظر می‌رسد که از دست رفتن حمایت 9000 دلاری منجر به شکست کف کانال خواهد شد. در صورت شکست کف کانال، حمایت‌های بعدی روی ناحیه 7600 تا 7850 دلاری و پس از آن منطقه 6600 تا 6900 دلار است.

اکنون قیمت به شدت درگیر کف کانال است و با وجودی که قیمت تا 8840 سقوط کرد، مجددا به محدوده کف کانال برگشته است. این حرکت صرفا می‌تواند یک پولبک تا نواحی 9200 دلار باشد. زیرا سطح 9200 دلار یک سطح بسیار کلیدی است که هر دو نقش حمایت و مقاومت را به خوبی ایفا می‌کند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین
تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین – 2 خرداد

به صورت کلی، به نظر می‌رسد که حمایت کف کانال از دست رفته است. این بدان معنا می‌باشد که روند صعودی بیت کوین که دو ماه قیمت را بالا می‌برد به اتمام رسیده است. در این صورت، باید منتظر اصلاح قیمت تا حمایت‌های معتبر خود باشیم.

با توجه به شکل روند صعودی بیت کوین در دو ماه اخیر، حمایت‌های زیادی بر سر راه قیمت این ارز قرار گرفته است. اما معتبرترین حمایت فعلی، منطقه 7600 تا 7850 دلار خواهد بود. در صورتی که قیمت در این منطقه حمایت نشود، باید منتظر اصلاح بیشتر تا حدود 6600 تا 6800 دلار باشیم.

به یاد داشته باشید که اصلاحات برای ادامه رشد قیمت یک امر ضروری است. یک بازار هیجانی بدون اصلاح قطعا پس از رشد دچار مشکلاتی خواهد شد، همانطور که بیت کوین پس از رشد هیجانی تا 20 هزار دلار، دو بار به زیر قیمت 4000 دلار رسید، این یعنی بیش از بیش از 80 درصد افت قیمت نسبت به سقف 20 هزار دلار! در چارت پایین مشاهده می‌نمایید که در صورت اصلاح حتی تا منطقه 6600-6800 دلار، وضعیت به مراتب برای صعود مساعدتر خواهد شد:

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین - 2 خرداد
تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین – 2 خرداد

جمع‌بندی تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین 2 خرداد 99

بیت کوین در آستانه شکست روند صعودی خود است و این به معنای شروع اصلاحات قیمتی می‌باشد. توصیه ما نقد ماندن در شرایط فعلی است. بهترین سطوح برای خرید مجدد، قیمت‌های 7700 تا 7850 دلار و 6600 تا 6800 دلار است. در صورتی روند صعودی بیت کوین حفظ خواهد شد که قیمت ظرف یکی دو روز آینده مجددا به بالای 9400 دلار برسد.

این مطلب صرفا تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین به تاریخ 2 خرداد 99 است و تصمیم به خرید یا فروش بر عهده معامله‌گران گرامی می‌باشد.

کانال تلگرام سیگنال‌های رایگان ایران کریپتوکارنسی
https://t.me/irccsignal

کانال خبری ارزهای دیجیتال ایران کریپتوکارنسی
https://t.me/ircc_com

گروه نقد و تحلیل ارزهای دیجیتال
https://t.me/irccgroup

با پیکیج ویژه و رایگان ایران کریپتوکارنسی تحلیل تکنیکال یاد بگیرید

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط