بیت کوین برای اولین بار حمایت میانگین متحرک 200 هفته‌ای خود را شکست

تحلیل قیمت بیت کوین

روزهای قرمز ارزهای دیجیتال ادامه دارد. بیت کوین برای اولین بار در تاریخ خود به زیر حمایت میانگین متحرک 200 هفته‌ای سقوط کرد.

بیت کوین در حال سقوط به زیر حمایت‌های خود یکی پس از دیگری است. سایر ارزها و آلت کوین‌ها نیز مسیر نزولی بیت کوین را بعضا قدرتمندتر ادامه می‌دهند. در اثر سقوط اخیر قیمت بیت کوین، بسیاری از حمایت‌های معتبر و خط روند‌های چندساله این ارز شکسته شد.

آخرین امید برای معامله‌گران خط میانگین متحرک 200 هفته‌ای بود. این خط از ابتدای زمان تشکیلش (200 هفته پس از اولین معاملات بیت کوین) تاکنون بارها قیمت را حمایت کرده بود. آخرین حمایت نیز مربوط به ریزش انتهای سال 2018 بود که در اثر آن قیمت تا 3121 افت کرده بود. شب گذشته با بسته شدن معاملات روی 5300 دلار، اولین بار بود که شاهد بسته شدن کندل هفتگی بیت کوین زیر خط میانگین متحرک 200 هفتگی بودیم. اکنون نیز بیت کوین روی قیمت 4800 دلار در حال معامله است.

سقوط بیت کوین

طی معاملات شب گذشته، قیمت بیت کوین طی کمتر از یک ساعت از 5200 دلار به 5900 دلار رسید و بسیاری از معامله‌گران را امیدوار کرد که قیمت توسط میانگین متحرک 200 هفته‌ای دقیقا قبل از بسته شدن کندل هفتگی حمایت شده است. اما این رشد بر اثر اعلام خبر کاهش نرخ بهره در آمریکا تا صفر درصد بود. خبر مشابهی نیز دو هفته پیش منتشر شده بود که منجر به رشد قیمت در عرض یک ساعت و سپس سقوط سهمگین آن شد. این بار نیز قابل پیشبینی بود که این رشد موقتی است و سقوط سنگینی برای بیت کوین در انتظار است و همین اتفاق افتاد.

با اتفاقات فعلی، به نظر می‌رسد که تیره‌روزی‌های بیت کوین و ارزهای دیجیتال ادامه دارد و در ادامه باید شاهد افت بازار به مقادیری پایین‌تر از اعداد فعلی باشیم. نظر شما چیست؟

0
یک نظر

1 فکری در “بیت کوین برای اولین بار حمایت میانگین متحرک 200 هفته‌ای خود را شکست

 1. رضا فتاح پاسخ

  سلام مهندس
  ممنونم
  تحلیل من هم همین بود و احتمال میدم تا نهایتا یک هفته دیگه تا 3100 بیاد پایین
  (صرفا نظر شخصی)

  0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط