تحلیل قیمت بیت کوین؛ چه زمانی برای خرید بیت کوین مناسب است؟

تحلیل قیمت بیت کوین

بسیاری از افراد فعال در بازار ارزهای دیجیتال نسبت به رشد شدید دو ماه اخیر بیت کوین بهت زده شده‌اند و نمی‌دانند که این رشد تا کجا ادامه خواهد داشت. در این مطلب به تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین پرداخته شده است.

در ابتدا بهتر است که یک تصویر کلی از چارت هفتگی قیمت بیت کوین را مشاهده نماییم:

تحلیل قیمت بیت کوین

همانطور که مشاهده می‌نمایید، چارت هفتگی بیت کوین یک چارت صعودی است. قیمت دقیقا یک سال پیش روی سطح 3200 دلار قرار داشت و پس از چند ماه به 14 هزار دلار رسید. پس از آن بود که قیمت وارد فاز اصلاحی شد و تا سطح 38 درصدی فیبوناچی پایین آمد، اما مجدد روند صعودی آغاز شد و تاکنون ادامه یافته است.

اولین چیزی که می‌توان از چارت هفتگی برداشت کرد، خط روندی است که حاصل دو نقطه مهم در چارت است. این خط روند قیمت را روی 20000 دلار در سال 2017 و روی 14000 دلار در سال 2019 زیر خود نگه داشت. در صورتی که قیمت بخواهد طی یک یا دو هفته آینده افزایش یابد، روی قیمت 10800 تا 11000 هزار دلار به این خط خواهد رسید. این عدد را بخاطر داشته باشید.

اکنون بهتر است که دقیق‌تر شده و چارت روزانه قیمت بیت کوین را با هم ببینیم:

تحلیل قیمت بیت کوین

از چارت روزانه قیمت بیت کوین، دو سطح مهم بدست می‌آید. سطح 9300 دلار به عنوان یک حمایت محکم و مقاومت منطقه 10800 تا 11000 دلاری. همچنین قیمت درون یک الگوی رایزینگ وج در حال حرکت است. الگوی رایزینگ وج یک الگوی بازگشتی است که شکست آن منجر به افت قیمت می‌شود.

همانطور که ملاحظه می‌نمایید، هر دو چارت هفتگی و روزانه روی منطقه 10800 تا 11000 دلار به عنوان یک مقاومت مهم اجماع دارند. به احتمال فراوان ما شاهد اصلاح پس از رسیدن قیمت به این سطح خواهیم بود. در این بین، افت قیمت تا سطح 9300 دلاری به عنوان یک پولبک به حمایت مهم می‌تواند منطقه بسیار جذابی برای خرید بیت کوین باشد.

به یاد داشته باشید که هاوینگ نزدیک است و از نظر بسیاری از تحلیل‌گران مطرح دنیا، روند بیت کوین در بازه بلندمدت صعودی خواهد بود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین است و تصمیم‌گیری برای خرید یا فروش بر عهده خواننده عزیز است.

کانال تلگرام سیگنال‌های رایگان ایران کریپتوکارنسی با بیش از 50 درصد سود ظرف یک ماه گذشته
https://t.me/irccsignal

کانال خبری ارزهای دیجیتال ایران کریپتوکارنسی
https://t.me/ircc_com

گروه نقد و تحلیل ارزهای دیجیتال
https://t.me/irccgroup

آموزش رایگان تحلیل تکنیکال در بازار ارزهای دیجیتال

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط