روند نزولی قیمت بیت کوین شکسته شد

هاوینگ بیت کوین و اثر آن بر قیمت بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین : پس از رسیدن قیمت بیت کوین به 14000 دلار، برترین ارز دیجیتال بازار وارد یک روند اصلاحی نزولی شد. اما امروز بیت کوین بالاخره توانست روند نزولی 7 ماهه خود را بشکند.

تحلیل قیمت بیت کوین

در نمودار بالا، چارت روزانه بیت کوین را مشاهده می‌نمایید. همانطور که مشخص است، قیمت‌‌‌ بیت‌کوین برای 7 ماه در یک روند نزولی به طور نسبتا آهسته اصلاح شد. اما اکنون قیمت موفق به شکستن خط روند نزولی خود شده است.

از نظر اندیکاتورها، شاخص‌های MACD وارد فاز صعودی شده‌اند و آغاز روند صعودی را تایید می‌نمایند. همچنین خط میانگین متحرک 100 روزه به خوبی توانسته است قیمت را در چند روز گذشته حمایت کند. شیب خطوط میانگین متحرک 50 و 100 روزه نیز در حال افزایش و صعودی شدن است که آغاز روند صعودی را تایید می‌کنند. اما اندیکاتور ایچیموکو یک مقاومت بسیار سنگین در محدوده 8500 تا 8800 را پیش‌بینی می‌کند.

آنچه که ما در روند اصلاحی قیمت بیت کوین دیدیم، یک الگوی کنج نزولی یا فالینگ وج بود. الگوی فالینگ وج یکی از بهترین الگو‌های اصلاحی است که در طول روند صعودی اتفاق می‌افتد. به عبارتی، قیمت با رسیدن از 3500 دلار به 14000 دلار وارد یک فاز اصلاحی در غالب الگوی فالینگ وج شد و تا محدوده 7000 دلار افت کرد. اما اکنون این الگو شکسته شده است و انتظار رشد بزرگی در چند ماه آینده برای شاه ارز بازار یعنی بیت‌کوین می‌رود. برای درک بهتر، چارت زیر را مشاهده نمایید:

تحلیل قیمت بیت کوین

نتیجه گیری تحلیل قیمت بیت کوین

در کنار تمام مسائل تکنیکال که رشد بیت کوین را تایید می‌نماید، به یاد داشته باشیم که تا هاوینگ فقط 4 ماه دیگر باقی مانده است. در هاوینگ‌های سال 2016 و 2012 شاهد رشد بیش از 2000 درصدی در قیمت بیت کوین بودیم. به نظر می‌رسد که انتظار رسیدن قیمت بیت کوین به 20000 دلار ظرف چند ماه آینده بلندپروازانه نباشد.

کانال تلگرام سیگنال‌های رایگان ایران کریپتوکارنسی با بیش از 50 درصد سود ظرف یک ماه گذشته
https://t.me/irccsignal

کانال خبری ارزهای دیجیتال ایران کریپتوکارنسی
https://t.me/ircc_com

گروه نقد و تحلیل ارزهای دیجیتال
https://t.me/irccgroup

آموزش رایگان تحلیل تکنیکال در بازار ارزهای دیجیتال

آموزش رایگان تحلیل فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال

1+
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط