بیت کوین کش سریع‌تر است یا بیت کوین؟

شبکه لایتنینگ بیت کوین کش

بیت کوین کش به منظور حل مشکل سرعت و مقیاس پذیری بیت کوین به وجود آمد. اما آیا واقعا این هاردفورک سریع‌تر از پادشاه ارزهای دیجیتال است؟

ضعف بیت کوین در پشتیبانی از تعداد تراکنش‌های بالا (مقیاس پذیری) همواره چالشی در مسیر تبدیل شدن این ارز به یک ارز فراگیر بوده است. برای حل این مشکل روش‌های گوناگونی ارائه شد. یکی از این راه ها که به منظور افزایش سرعت تراکنش‌ها ارائه شد، ایجاد یک هاردفورک به نام بیت کوین ‌‌‌کش بود که رهبری آن بر عهده راجر ور بود. راجر ور یکی از اولین کسانی است که با بیت کوین آشنا شد و از آن استفاده کرد. او بخاطر تلاش بسیار زیادش در راستای آشنایی مردم و جامعه با بیت کوین به “مسیح بیت کوین” معروف است. تغییر اساسی در بلاکچین بیت کوین کش نسبت به بیت کوین، 8 مگابایتی شدن اندازه بلوک است (بر خلاف اندازه بلوک بیت کوین که 1 مگابایت است).

اما “تونی ویس” فعال حوزه کریپتو و معامله‌گر سابق وال‌استریت که قبلا پیش‌بینی کرده بود که شاخص سلطه بیت کوین به 98 درصد خواهد رسید، معتقد است که به سبب اضافه شدن شبکه لایتنینگ، در حال حاضر بیت کوین سریعتر از بیت کوین کش است. وی همچنین معتقد است که بیت کوین تنها ارز دیجیتال غیرمتمرکز به معنای واقعی است.

تون ویس بیت کوین کش و بیت کوین

چرا در حال حاضر سرعت تراکنش بیت کوین کش بیشتر است؟

اگرچه افزایش اندازه بلوک منجر به افزایش سرعت تراکنش‌ها می‌شود، اما از طرفی این تغییر منجر به افزایش تمرکز این هاردفورک خواهد شد. این در حالی است که ویژگی اصلی ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز بودن آن‌هاست.

“جیکوب کانفیلد” یکی دیگر از تحلیل‌گران بازار ارزهای دیجیتال معتقد است که علت اینکه در حال حاضر شاهد تراکنش‌های سریعتر در شبکه بیت‌کوین کش به نسبت بیت کوین هستیم این است که این شبکه بسیار خلوت است و اگر روزی مانند بیت کوین شلوغ شود، سرعت تراکنش‌ها بسیار پایین تر از چیزی خواهد بود که شاهد آن در بیت کوین هستیم.

لاینتینگ یک تکنولوژی لایه دوم است که باعث افزایش سرعت تراکنش‌ها در بیت کوین می‌شود.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط