تحلیل قیمت بیت کوین و اتریوم و ریپل در بازار ارزهای دیجیتال

تحلیل بازار

سال 2020 تاکنون برای ارزهای دیجیتال بسیار خوش‌یمن بوده است. در این مطلب به تحلیل قیمت بیت کوین ، اتریوم و ریپل می‌پردازیم.

از ابتدای سال 2020 تاکنون و در ظرف 16 روز، ارزش بازار از 190 میلیارد دلار به 240 میلیارد دلار رسیده است. این بدین معناست که ارزهای دیجیتال مختلف به طور میانگین حدود 26 درصد در این 16 روز رشد داشته‌اند. در این بین بیت کوین اس وی با رشدی حدود 300 درصدی طلایه‌دار ارزهای دیجیتال در سال 2020 بوده است.

اما این فقط یک آغاز برای سال 2020 است. ما ظرف 3-4 ماه آینده شاهد هاوینگ بیت کوین، بیت کوین کش و بیت کوین اس وی خواهیم بود. اتریوم 2 نیز احتمالا امسال اجرایی خواهد شد. بنابراین در میان 5 ارز برتر بازار، 4 ارز در سال 2020 شاهد تغییرات گسترده خواهند بود.

تحلیل قیمت بیت کوین در جفت معاملاتی BTCUSD

پس از چند روز استراحت، بیت کوین مجددا رشد خودش به سمت هدف 1030 دلاری را آغاز کرده است. در این بین مقاومت 9500 دلاری احتمالا چالش‌هایی را برای بیت کوین به وجود آورد.

تحلیل قیمت بیت کوین

مدتی بود که جمله “هر رشد قیمتی فرصتی برای فروش است” همواره در ذهن اکثر معامله‌گران بود. اما اکنون به نظر می‌رسد که جمله “هر افت قیمتی فرصتی برای خرید است” جایگزین آن شده است. وضعیت چارت بیت کوین در حال حاضر صعودی است و اولین مقاومت پیش رو قیمت 9500 دلار است. در صورت شکست این سناریو و آغاز روند نزولی، حمایت 7850 دلاری می‌تواند مانع از افت بیشتر قیمت شود.

تحلیل قیمت اتریوم در جفت معاملاتی ETHUSD

اتریوم ظرف یک روز توانست از قیمت 145 دلار به 170 دلار برسد. همانند تحلیل قیمت بیت کوین ، اتریوم نیز اکنون اندکی افت کرده است و به حدود 162 دلار رسیده است. اصلی‌ترین مقاومت پیش روی حرکت صعودی اتریوم، قیمت 174 دلار است.

تحلیل قیمت اتریوم

اگر قیمت موفق به شکست سطح 174 دلاری شود، احتمال رشد قیمت تا محدوده 197 دلار وجود دارد. اندیکاتورهای میانگین متحرک و RSI وضعیت صعودی را نشان می‌دهند. اما در صورت تغییر روند، مهم‌ترین حمایت اتریوم سطح 152 دلاری است که در صورت شکسته شدن این سطح دیگر نمی‌توان به ادامه روند صعودی فعلی اتریوم امیدوار بود.

تحلیل قیمت ریپل در جفت معاملاتی XRPUSD

افزایش قیمت‌ها در روز سه شنبه منجر به شکسته شدن مقاومت محکم ریپل در قیمت 0.233 دلار شد.

تحلیل قیمت ریپل

همانند تحلیل قیمت بیت کوین و تحلیل قیمت اتریوم ، ریپل نیز در وضعیت صعودی است. شکسته شدن این مقاومت منجر به تکمیل الگوی سر و شانه معکوس شد که این الگو یک الگوی بسیار صعودی است. اولین هدف حاصل از این الگو قیمت 0.278 دلار می‌باشد. پس از سطح، قیمت می‌تواند تا حدود 0.315 رشد نماید. همچنین حمایت محکم پیش رو برابر با 0.2 دلار است.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط