پیش بینی رشد فوق العاده قیمت بیت کوین در سال 2020 توسط بلومبرگ

پیش بین قیمت بیت کوین توسط بلومبرگ

تحلیلگران بلومبرگ در پیش بینی قیمت بیت کوین ، بر این باورند که قیمت این ارز دیجیتال در سال 2020، به دلیل عرضه ثابت و افزایش تقاضای آن در میان تشدید ابهامات در سراسر جهان، افزایش شدیدی خواهد یافت.

تحلیلگران بلومبرگ گزارش داده اند بیت کوین، که خود یک منبع ارزش قابل اطمینان است، به احتمال زیاد به دلیل عرضه ثابت و پذیرش روز افزون آن در سال 2020 افزایش فوق العاده قیمت خواهد داشت. البته رقابت بین بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال همچنان ادامه خواهد یافت و همانطور که بسیاری معتقدند، این رقابت ها بیش از پیش باعث پیشرفت و نوآوری می شود.

این تحلیلگران در این پیش بینی قیمت بیت کوین بر این باورند که این ارز دیجیتال به دلایل مختلف، به بالاترین قیمت خود در سال 2019 یعنی 14,000 دلار خواهد رسید. ما تا الان هم با افزایش 23 درصدی قیمت بیت کوین در اولین هفته سال 2020 و درمیان تشدید درگیری های سیاسی میان ایران و آمریکا، شاهد جهش قیمت این ارز دیجیتال پیش رو بازار بوده ایم. با این وجود، درکنار افزایش قیمت دارایی هایی نظیر بیت کوین، طلا و نفت، معاملات آتی بورس شدیدا کاهش یافت.

تخمین زده شده که در سال جاری، عرضه بیت کوین 2.5٪ افزایش و در سال 2021 به کمتر از 2٪ کاهش یابد. طبق پروتکل بیت کوین، قرار است پاداش استخراج بلاک های بیت کوین، از 12.5 به 6.25 کاهش یابد، که با نزدیک شدن به محدودیت 21 میلیون عددی این ارز دیجیتال، فشار عرضه افزایش خواهد یافت.

این تحلیلگران ضمن مقایسه بیت کوین و طلا، اظهار داشته اند که با افزایش قیمت طلا در سال 2020، “نسخه دیجیتال طلا” نیز باید افزایش قیمت داشته باشد. در این گزارش آمده است:

مسیر پیش روی ما رو به جلو است: بیت کوین، به عنوان منبع ذخیره ارزش، در محیطی که به ارزهای مثلا مستقل ارزش میدهد، در حال پیروز شدن در مسابقه ی پذیرش است. بار دیگر بیت کوین باید بتواند در سال 2020 در میان دیگر ارزهای دیجیتال بازار، به عنوان نسخه ی بی همتا و پرارزش دیجیتال طلا، بدرخشد.

قیمت بیت کوین، حجم معاملات آتی و بهره باز نیز از عواملی هستند که در افزایش تقاضا نقش دارند.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط