حمایت انجمن بلاکچین از تلگرام در جنگ حقوقی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)

ارز دیجیتال تلگرام و بلاکچین

بلاکچین و تلگرام : انجمن بلاکچین (Blockchain Association)، یک اتحادیه بزرگ تجاری مستقر در ایالات متحده در حوزه ارز دیجیتال، در میان ادامه جنگ حقوقی تلگرام با کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، یک حکم جدید در حمایت از این شرکت ارائه داده است.

دستور کوتاه و غیر شفاف SEC

در تاریخ 3 آوریل، در طی دستوری، وظیفه بازگرداندن رهنمودها برای توزیع قانونی دارایی‌های دیجیتال به SEC داده شد.

این دستور با اشاره به تناقصی که توزیع کنندگان دارایی‌های دیجیتال هنگام مقابله با SEC باید از عهده ی آن بر بیاید، می گوید:

هیچ آژانسی در رابطه با اینکه چه نوع و چه موقع دارایی‌های دیجیتال وارد اوراق بهادار می شوند، قانون گذاری نکرده است.

در مورد مسئله‌ی خاص تلگرام، در این حکم آمده است:

وضعیت اجرای این پرونده و موقعیت دادگاه منطقه، اظهارات مخالف کمیسیون را اجرا می‌کنند.

این حکم بر تلاش های تلگرام برای کار با انتظارات SEC تأکید می کند

هنگامی که SEC ابتدا به دنبال اقدام اضطراری علیه تلگرام بود، این شرکت ادعا كرد كه طبق قانون D درخواست معافیت كرده است. قانون D به بنگاه‌ها اجازه می‌دهد سهام خود را به سرمایه گذارانی که معیارهای خاصی را رعایت می‌کنند بفروشند بدون آن‌که مجبور به گزارش کلی درباره‌ی نیازهای بنگاه‌های تجاری عمومی باشند.

این دستور استدلال می‌کند که تلگرام به وضوح در تلاش بود تا مطابق انتظارات SEC که این شامل چارچوب SAFT (توافق ساده برای توکن‌های آینده) هم می شود. SAFT قصد دارد تا با تأیید اینکه توکن‌ها “خودشان اوراق بهادار نیستند” اجازه فروش توکن‌ها را از طریق قراردادهای سرمایه گذاری اوراق بهادار را بدهد. در مورد تلگرام، این اعتراض SEC است:

اظهارات کمیسیون صریحاً این مدل [SAFT] و اعتماد آن به مکان‌یابی خصوصی مقررات D را تشویق کرده است. مبتکران و توسعه دهندگان بدون این که غافلگیر شوند به این گفته‌ها اعتماد کردند و فقط از اقدامات اجرایی تعجب کرد‌ه اند.

درباره‌ی انجمن بلاکچین و تلگرام این تعجب آور بود که SEC دستور توقف اولیه خود را در توزیع هفتگی توکن‌های گرام قبل از برنامه ریزی و پس از افزایش بیش از 1.7 میلیارد دلار از فروش خود، صادر کرد. این حکم، این اقدام را ناعادلانه عنوان می‌کند:

نادیده گرفتن اظهارات قبلی کمیسیون و اجازه دادن به آن مبنی بر توقف تحویل گرام‌ها با هزینه‌های زیاد تلگرام، سرمایه گذاران و بسیاری از پروژه‌های دیگر فقط نوعی” غافلگیری ناعادلانه “است که یک آژانس نباید اجازه‌ی انتشار آن به صورت عمومی را داشته باشد.

حکم آمیکوس(دوستانه) که از عبارت لاتین”amicus curiae” نشات گرفته است یک وسیله برای یک نهاد خارج از یک پرونده حقوقی است که می‌تواند به این موضوع بپردازد. انجمن بلاکچین خود عضو این پرونده نیست.

جایی که SEC در حال حاضر در مقابل تلگرام ایستاده است

حکم جدید انجمن بلاکچین در میان مجموعه‌ای از تصمیمات علیه تلگرام که اخیرا گرفته شده است می‌گوید:

قاضی پرونده توانایی شرکت برای توزیع توکن های TON خود در خارج از ایالات متحده را رد می کند.

برخی از اعضای SEC به دنبال تغییر این چارچوب‌ها هستند. در ماه فوریه، کمیسر هستر پیرس، چارچوب جدیدی را پیشنهاد کرد که یک پناه‌گاه ایمن را برای توکن‌ها به وجود می‌آورد که به شکلی متمرکز راه اندازی شود تا زمانی که بعد از 3 سال غیر متمرکز شود. این پناه گاه امن SEC را از تعقیب توک‌ هایی که در آن بازه زمانی با موفقیت به سرمایه گذاری‌های جایگزینی که غیر از اوراق بهادار هستند تبدیل می شوند، حفظ می‌کند.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط