فروش 30 میلیون دلار قرارداد بیت کوین در یک ساعت توسط یک نهنگ بیت کوین

نهنگ قیمت بیت کوین

حجم بزرگی از قرارداد بیت کوین طی یک ساعت در صرافی بیت‌مکس فروخته شد. طی این فروش، قیمت دچار نوسان بالایی نشد و به حالت قبلی برگشت.

یکی از نهنگ‌های بیت کوین شب گذشته حدود 30 میلیون دلار قرارداد بیت کوین را در قالب 3 اُردر (Order) فروخت. این معاملات جمعا ظرف یک ساعت و در بستر صرافی بیت‌مکس و قراردادهای بیت‌کوین این صرافی انجام شد.

پس از اینکه این فروش باعث ثبت چند کندل قرمز در چارت دقیقه‌ای XBTUSD شد، قیمت مجددا به حالت قبلی خود برگشت و بیت‌کوین روی قیمت 7200 دلار معامله شد.

در تصویر زیر، زمان فروش قراردادها را به ساعت جهانی مشاهده می‌نمایید. همانطور که مشخص است، میانگین فروش معاملات مذکور حدود 7160 دلار بود.

معاملات قرارداد بیت کوین

کاربر مشهور BITLORD در حساب توئیتر خود توضیحاتی را درباره اتفاق شب گذشته بیت‌مکس بیان کرد. وی اظهار کرد که در شرایطی که بیت کوین چندین ساعت در یک بازه بسیار باریک در حال معامله بود، به یک باره این اتفاق ترس در دارندگان بیت‌کوین به وجود آورد. احتمال می‌رود که این نهنگ طی این یک ساعت با این ترفند حجم بیشتری قرارداد بیت کوین را به حساب خود اضافه کرده است. یعنی وی با ایجاد یک ترس ناگهانی، منجر به پایین آمدن قیمت توسط فروشندگان شد و این پایین آمدن قیمت خود منجر به فعال شدن حد ضرر سایر معامله‌گران به صورت آبشاری شد. در نتیجه، از آنجا که قیمت فورا پس از هر فروش به حالت قبل خود برگشته است می‌توان انتظار داشت که این حجم از فروش مجددا توسط نهنگ مذکور خریداری شده است. در واقع این نهنگ خود مانند یک کبریت، این فروش را شروع کرد و خود اقدام به خرید قراردادها کرد.

قابل ذکر است که قیمت بیت‌کوین پس از رسیدن از 6400 دلار به 7300 دلار، اکنون چند روز است که در یک بازه بسیار باریک بین 7100 دلار و 7200 دلار در حال معامله است و شرایط بازار به گونه ای است که ممکن است به زودی شاهد یک انفجار قیمتی (به بالا یا به پایین) در بیت کوین باشیم.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط