آیا رشد امروز بیت کوین بخاطر بیتمکس بود؟

قیمت بیت کوین صرافی بیتمکس

بامداد امروز سه شنبه 24 دی ظرف چند ساعت شاهد یک رشد بزرگ دیگر در قیمت بیت کوین بودیم. در این مطلب به بررسی نقش صرافی بیتمکس در این اتفاق می‌پردازیم.

پس از سه روز تحکیم و تجمیع قیمت روی 8100 دلار، بیت‌کوین بالاخره دوباره شروع به رشد کرد و در عرض دو ساعت توانست مقاومت 8400 دلاری خود را در هم شکند و به بالاترین قیمت خود ظرف چند ماه گذشته برسد. برترین ارز دیجیتال بازار با گذشت 14 روز از آغاز سال جدید میلادی حدود 20 درصد رشد داشته است. بسیاری از اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال وضعیت صعودی را برای بیت کوین نشان می‌دهند. یکی از این اندیکاتورها ایچیموکو در تایم فریم روزانه است که توسط یکی از فعالان ارز دیجیتال در توئیتر منتشر شد:

اما حین رشد امروز بامداد بیت کوین، شاهد یک اتفاق جالب بودیم. بر این اساس، ظرف 10 ساعت گذشته حدود 38 میلیون دلار معاملات فروش بیت کوین لیکوئید شد. افراد در صرافی بیتمکس قادر به باز کردن معامله خرید و یا معامله فروش هستند. وقتی که شما پیش‌بینی می‌کنید که قیمت افت خواهد کرد، می‌توانید اقدام به باز کردن معامله فروش در بیتمکس کنید. به این صورت که اگر قیمت از 8400 دلار به قیمت مورد نظر شما مثلا 8000 دلار رسید، شما حدود 5 درصد سود می‌کنید. اما اگر قیمت بالا رفت چه می‌شود؟ در این حالت به طور مثال اگر قیمت بیت کوین به 8600 دلار برسد، بیتمکس دارایی شما را تصرف کرده و فورا آن را می‌فروشد و به دلار تبدیل می‌کند. به این عملا اصلاحا لیکوئید شدن معامله می‌گویند.

انتظار می‌رود از آنجا که حجم معاملات در صرافی بیتمکس حدود 4 برابر صرافی باینَنس است و از طرفی بسیاری از افراد اقدام به بازکردن پوزیشن فروش بیت‌کوین در محدوده 8300 دلار کرده بودند، افزایش قیمت اخیر بیت کوین حاصل لیکوئید شدن 38 میلیون دلار معامله فروش بیت کوین توسط بیت مکس بوده باشد.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط