افت شدید قیمت بیت­ کوین به زیر 8000 دلار

قیمت بیت کوین

افت شدید بیت­ کوین به زیر 8000 دلار برای اولین بار از ماه خرداد

گویا اسب سرکش تغییرات قیمت بیت­ کوین به این زودی­ ها قصد رام شدن ندارد. روز سه ­شنبه قیمت این ارز دیجیتال در یک برهه حدود 1000 دلار سقوط کرد. در حدود یک بازه ­ی زمانی سی دقیقه ­ای در دوم مهرماه، قیمت بیت­ کوین به زیر 8000 دلار رسید که پایین ­ترین قیمت آن از 22 خرداد امسال تا به حال بوده است. به علاوه حدود 30 میلیارد دلار در عرض 24 ساعت از بازار خارج شده است.

حالا چشم ­ها به میانگین 200 روز اخیر دوخته شده است تا بازار به ثباتی زیر قیمت 8311 دلار برسد که کارشناسان پیش ­بینی کرده ­اند. این افت قیمت بیت کوین با توجه به نقدینگی روی Bitmex وخیم ­تر نیز شده است. در صورت انحلال قراردادها در بیت‌مکس امکان تشدید در کاهش قیمت‌ها نیز وجود دارد.

همان طور که در تصویر بالا نیز مشخص است، قیمت بیت­ کوین با توجه به خطوط روند مشخص شده در یک مثلث نزول قرار گرفته است. این مهم پیش از این نیز توسط برخی کاربران توئیتر، که متخصص در زمینه­ ی ارزهای دیجیتال هستند، حدود یازدهم شهریور نیز پیش ­بینی شده بود.

در ادامه، سقوط 1000 دلاری بیت­ کوین به ضرر قراردادهای آتی پلترفم Bakkt تمام خواهد شد، که قرار بود مانند یک کاتالیزور قیمت این ارز را بالا ببرد، که متأسفانه با استقبال کم انتظارات را برآورده نکرد. به نظر می­ رسد که قیمت بیت­ کوین در روزهای آتی یک جهش کوتاه مدت داشته باشد. طبق تحلیل‌های تکنیکال به نظر می‌رسد که بیت‌کوین در حدود قیمت 6100 دلار حمایت می‌شود.

حالا فشار روی خریداران ارز دیجیتال بیت کوین وجود دارد که باید موقعیت دفاعی خود را حفظ کنند تا بازار به میانگین قیمت 8311 دلار بازگردد.

این تحلیل توسط کاربران کوین دسک انجام شده است.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط