قیمت بیت کوین پس از 25 هفته در وضعیت صعودی قرار گرفته است

هش ریت بیت کوین

بار دیگر توجه‌ها به سمت بازار بیت کوین معطوف است. قیمت بیت کوین از ابتدای سال 2020 تا کنون 13 درصد رشد داشته است و برخی از افراد معتقدند که این ابتدای راه است.

اصلاح قیمت بیت کوین تا 8000 دلار

پس از رسیدن قیمت بیت‌کوین به 7700 دلار در ظهر روز گذشته، بار دیگر این ارز در یک موج صعودی قرار گرفت و با 7 درصد رشد به قیمت 8250 دلار رسید. پس از آن، قیمت در یک فاز اصلاحی آهسته قرار گرفته است و به منظور حفظ شکل صعودی خود، نیاز به ماندن بالای قیمت 8000 دلار دارد.

تحلیل قیمت بیت کوین

تنش‌های ژئوپولیتیکی همانند یک چاشنی برای انفجار قیمت بیت کوین عمل کرد. قیمت ظرف چند روز از زیر 7000 دلار به 8400 دلار رسید و کماکان در حال معامله شدن بالای 8000 دلار است. همین رشد کافی بود تا شاخص‌های بلندمدت مانند میانگین متحرک 50 روزه شکل صعودی به خود بگیرند.

در چارت هفتگی، خطوط میانگین متحرک 50 و 200 هفته‌ای کماکان روند صعودی قدرتمند بیت کوین را تایید می‌کنند.

و شاخصی که پس از ماه‌ها قیمت بیت کوین را در وضعیت صعودی قرار داده است

یکی از تحلیل‌گران پرطرفدار بیت کوین به نام “Financial Survivalism” شاخصی را معرفی کرده است که بر اساس آن، بیت کوین برای اولین بار پس از مارس 2019 در فاز صعودی قرار گرفته:

از آگوست 2018 شاخص Lucid SAR باعث افت قیمت شده است، ولی اکنون برای اولین بار پس از مارس 2019 است که این شاخص وضعیت صعودی را تایید می‌کند.

تحلیل قیمت بیت کوین

تصویر بالا، چارت ارائه شده توسط Financial Survivalism را نشان می‌دهد. خطوط نقطه چین همان شاخص Lucid SAR است. زمانی که قیمت بیت کوین بالای این نقاط باشد به این معنی است که وضعیت صعودی بر بازار حاکم است. اما برعکس و زمانی که دارایی مدنظر زیر این نقاط معامله شود، نشان‌دهنده برتری خرس‌ها بر گاوهاست. بیت کوین اکنون بالای این شاخص در حال معامله است.

در حال حاضر قیمت بیت کوین پس از 25 هفته بالاخره موفق به رسیدن به بالای شاخص Lucid SAR شد. در حالی که اکثر معامله‌گران مطرح بازار از سناریوی صعودی بازار حمایت می‌کنند، این شاخص جذاب نیز این وضعیت را تایید می‌کند. آیا شاهد روند صعودی میان‌مدت بیت کوین خواهیم بود؟

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط