نهنگ بدنام بیت کوین با هشداری دوباره بازگشته است!

نهنگ بیت کوین

یکی از نهنگ های بدنام بیت کوین به نام Joe007 که به پیشبینی های سنگین خود در صرافی بیتفینکس معروف است و چند وقت پیش پس از متحمل شدن ضرر 21 میلیون دلاری ناپدید شده بود، دوباره بازگشته است.

این تریدر، در تاریخ 8 می اکانت توئیتری خود را بست و گفت تمام تبلیغات در نهایت به ضرر استراتژی های ترید و معامله وی بوده است.

جو، در ماه آوریل بر ریزش قیمت بیت کوین شرط بسته بود و زمانی که قیمت بیتکوین با افزایش 36 درصدی به 10،000 دلار رسید، دارایی‌های خود را از دست. اما الان که دوباره قیمت بیت کوین کاهش یافته، وی با پستی در بلاگ Bitfinex Pulse دوباره به حوزه ترید بازگشته است.

وی گفته است که پولبک اخیر قیمت ثابت کرده که ادعای وی مبنی بر اینکه بازار فوق تورمی است، درست است. وی معتقد است که باور عمومی بر اینکه انتقال بیت کوین های منتسب به کیف پول ساتوشی باعث ایجاد ترس در بازار شده بسیار خنده دارد است:

نه، بخاطر این نیست که بازار از روح ساتوشی ترسیده، بلکه فقط نشان از این دارد که بازار بسیار درگیر هاوینگ و تحت تاثیر داستان‌های خیالی تورم بوده است. پس هر دلیل تصادفی دیگری هم ریزش قیمت را میتوانسته توجیه کند.

برای هفته‌ها بود که جو به مسئله “phantom money” یا به عبارتی “شبح پول” اشاره کرده و گفته بود که تاکتیک های ترید دستکاری شده نظیر ایجاد عرضه و تقاضای جعلی و غیرواقعی، نقش بزرگی در افزایش قمیت در بازار دارد.

با اینکه این نهنگ معروف بیت کوین هنوز هم معتقد است در کوتاه مدت قیمت بیت کوین ریزش میکند، اما وی به پتانسیل بلند مدت بیت کوین ایمان دارد:

بیت کوین چیزی بیشتر از صرفا یک ارز است. بیت کوین یک تکنولوژی کاملا جدید است: نه سیاسی است، نه قابل مصادره شدن است، نه یک پول تحت کنترل دولت هاست. من انتظار دارم که بیت کوین تغییر انسانیت به یک اقتصاد کاملا جدید و نظم اجتماعی که به مرور و در طول زمان خودش را نشان مدیدهد، تسریع کند.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط