احتمال افزایش قیمت بیت کوین با نوآوری های موجود در آلت کوین ها

آلت کوین اتریوم بیت کوین کش ریپل و ایاس

به گفته تحلیلگران، درصورتی که نوآوری موجود در آلت کوین ها باعث افزایش ارزش بیت کوین شود، با آن تطبیق خواهد یافت.

راه اندازی مجدد شبکه ی آلت کوین های محبوب نشان می دهد که تا به امروز تلاش برای ارائه نوآوری های بیشتر با شکست مواجه شده است. یکی از تحلیلگران مشهور ادعا می کند درصورتی که این نوآوری ها بتوانند ارزش محوری بیت کوین را افزایش دهند، این ارز دیجیتال پیشرو بازار، با آنها سازگار خواهد شد.

به گفته یکی از بیت کوینرهای بازار به نام Udi Wertheimer، بازنویسی های بزرگ شبکه های بلاکچین موجود نشان می دهد که تلاش برای بهبود پروتکل بیت کوین تا کنون شکست خورده است. این کاربر در توئیتی که اوایل امروز منتشر کرده گفته است که دلیل اصلی ساخت شبکه هایی مانند اتریوم و زی کش، از سوی توسعه دهندگان بیت کوین، که از ادغام نسخه های بی ثبات کننده در شبکه امتناع میکردند، نشات میگیرد:

تا الان، تیم هایی مانند اتریوم و زی کش، به دلیل عدم پذیرش نوآوری های خود توسط بیت کوین باعث نابودی آن شده اند که در نهایت آنها را مجبور کرد کوین های بی ارزشی را بسازند. در حال حاضر هردوی این تیم ها پذیرفته اند که معماری آنها شکست خورده و در مسیر بازنویسی شبکه قرار گرفته اند. البته بعضی از آنها گفته بودند که از قبل میدانستند این اتفاق می افتد.

در رابطه با مبحث فوق، یکی از طرفداران بیت کوین گفته است که ادغام قراردادهای هوشمند نامطمئن یا معاملات محافظت شده که به ترتیب در شبکه های اتریوم و زی کش شاهد آن هستیم، خطر بزرگی را برای این ارز دیجیتال پیشرو بازار ایجاد میکرده است.

Wertheimer می گوید که فجایع پیشین مختلف در هردوی این شبکه ها، ممکن بوده باعث تضعیف اعتماد سرمایه گذاران در بیت کوین نیز بشود. برای یک دارایی که در حال تبدیل شدن به یک منبع ذخیره ارزش است، همانطور که بسیاری از افراد میگویند بیت کوین این ویژگی را دارد، چنین بی ثباتی باعث عدم پیشرفت آن میشده است.

این تحلیلگران افزوده اند که استفاده اندک از هر یک از ویژگی های موجود در شبکه های فوق الذکر نشان می دهد که تلاش توسعه دهندگان آنها تاکنون بی ثمر بوده است. اکثر سرمایه گذارن فقط اتریوم و زی کش میخرند و نگه میدارند، که این خود نشان میدهد چنین ویژگی های اضافی نسبت به ارزش آن، خطر بیشتری را بهمراه دارد.

شبکه بیت کوین

آقای Wertheimer میگوید:

اگر این نوآوری های حقیقی بتوانند ثابت کنند که توانایی موفقیت را دارند، شاید بیت کوین با آنها تطبیق پیدا کند. به همین ترتیب، وقایع ژئوپولیتیکی نظیر فشار جهانی بر بیت کوین، پیشرفت را به سوی راه حل های کارآمد بسته به نیاز، تسریع می کند.

گرچه آقای Wertheimer فرایند انتقال به اتریوم 2.0 و هاردفورک زی کش بلاسم (Zcash Blossom) را شکست خورده میداند، اما برخی با بیان اینکه انتظار می رود چنین بازنویسی هایی با استفاه از نرم افزار کاتینگ اج (cutting edge software) صورت بگیرد، به توییت فوق پاسخ داده اند. یکی از مهندسان نرم افزار به نام کریستوف برگدورف گفته است اینکه توسعه دهندگان از نسخه اول این نرم افزار خجالت زده باشند امری طبیعی است. آقای برگدورف می افزاید:

اتریوم 2 بهتر است و اتریوم 3 حتی از آن هم بهتر میشود.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط