فروش بیت کوین با قیمت 24,000 دلار در ایران با تشدید تنش های آمریکا

افزایش قیمت بیت کوین در ایران

بررسی قیمت بیت کوین با شدت گرفتن تنش های میان تهران و واشنگتن:

فروشندگان داخل ایران در پلتفرم معاملاتی همتا به همتای LocalBitcoins در حال حاضر هر بیت کوین را به مبلغ حدود 1 میلیارد ریال یا بیش از 24,000 دلار، چیزی بالاتر از بیشترین قیمت بیت کوین در سال 2017، به فروش میرسانند.

پایین ترین قیمت بیت کوین در LocalBitcoins

افزایش ریالی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در ایران نسبت به قیمت کنونی بازار جهانی آن در حدود 7،350 دلار، در پی حمله هوایی در فرودگاه بغداد به دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، که منجر به شهادت رئیس قدس سپاه پاسداران ایران، سردار قاسم سلیمانی شد، افزایش یافته است.

همانطور که کوین تلگراف صبح امروز گزارش کرده بود، این حمله منجر به افزایش قیمت جهانی نفت و همچنین قیمت بیت کوین نسبت به پایین ترین نرخ دیروز خود در حدود 6،850 دلار شده است.

رایان سلکیس، بنیانگذار موسسه رسانه تحلیلی ارز دیجیتال Messari، گفته که ممکن است این قیمت، به خاطر تلاش ایرانیان برای رهایی از کاهش ارزش پول ملی باشد، به ویژه اینکه در این میان چشم انداز جنگ با ایالات متحده نیز افزایش یافته است. وی خاطرنشان کرده است که:

امروز بیت کوین نزدیک به 24,000 دلار آمریکا معادل ریال ایران در LocalBitcoin معامله شد. بعید است که این خریدها بخشی از پاسخ ارتش ایران باشد. بلکه ممکن است نشان دهنده ی ایرانیان بی گناه و ناامیدی باشد که به دنبال راهی برای خروج از هرج و مرج آینده هستند.

بالا رفتن قیمت بیت کوین با محدود شدن دسترسی به اینترنت و معاملات بیت کوین در ایران

از طرف دیگر، حجم معاملات گزارش شده در LocalBitcoin به کمترین میزان خود در ماه های اخیر رسیده است. دلیل این امر به احتمال زیاد، محدود کردن اینترنت توسط دولت ایران در نتیجه ی اعتراضات ماه نوامبر به خاطر افزایش قیمت بنزین بوده است.

حجم معاملات هفتگی در LocalBitcoins

در این بین، شبکه NBC News گزارش کرده که ایران در روز جمعه قول داده است که به دنبال ترور سردار سلیمانی، انتقام خود را از ایالات متحده خواهد گرفت.

ماه گذشته کوین تلگراف گزارش کرد که ایران، به عنوان یكی از ابزارهای مقابله با تسلط اقتصادی ایالات متحده، پیشنهاد ایجاد یک ارز دیجیتال مسلمان را داده است.

رئیس جمهور ایران، حسن روحانی، خاطر نشان کرده است که:

جهان اسلام باید تدابیری را برای نجات خود از سلطه دلار ایالات متحده و رژیم مالی آمریكا طراحی كند.

نتیجه گیری قیمت بیت کوین پس از تنش ها

با این وجود، ایران به طور کلی موضع نامطلوبی را در برابر بیت کوین و ارزهای دیجیتال به خود گرفته است و مقامات گفته اند، به هر کس که فعالیت های استخراج غیرمجاز را در کشور فاش کند، پاداشی تعلق خواهد گرفت.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط