دو اتفاق مثبت برای بیت کوین که خبر از شکست مقاومت 10 هزار دلار می‌دهد

صعود قیمت بیت کوین به دنبال افزایش معاملات فیوچر

صعود قیمت بیت کوین و شکست مقاومت 10 هزار دلاری در اثر دو اتفاق مثبت برای بیت کوین دور از ذهن نیست.

بیت کوین مدت‌هاست که درگیر مقاومت بسیار حیاتی خود در محدوده 10 هزار دلار می‌باشد. یک اتفاق مثبت تکنیکالی و هم‌چنین رصد فعالیت کاربران در بازار فیوچر بیت کوین نشان می‌دهد که ظاهرا باید منتظر صعود در قیمت بیت کوین باشیم.

تقاطع طلایی در نمودار قیمت بیت کوین اتفاق افتاده‌است. آخرین بار در ماه فوریه 2020 شاهد این اتفاق در نمودار بیت کوین بودیم. تقاطع طلایی در نمودار، نشانه‌ای از صعود قیمت می‌باشد. در پی این اتفاق، معاملات آتی بیت کوین در بورس کالای شیکاگو – CME – رکورد جدیدی را ثبت کرده‌است. با این‌حال، قیمت بیت کوین همچنان زیر 10 هزار دلار در حال معامله می‌باشد. در نمودار روزانه قیمت بیت کوین و در روز چهارشنبه، “تقاطع طلایی” در اندیکاتور میانگین متحرک اتفاق افتاده‌است.

تقاطع طلایی در نمودار قیمت بیت کوین

در تحلیل تکنیکال، زمانی که میانگین متحرک 50 روزه، میانگین متحرک 200 روزه را به سمت بالا قطع می‌کند، به این تقاطع میانگین متحرک‌ها، تقاطع طلایی گفته می‌شود. پس از رویت این اتفاق، انتظار می‌رود که روند صعودی قیمت آغاز شود. وقوع این اتفاق در نمودار قیمت بیت کوین ، علامتی برای شروع صعود قیمت و آغاز روند صعودی این ارز دیجیتال می‌باشد. برای مثال، آپریل سال 2019، تقاطع طلایی در نمودار اتفاق افتاد و در پی آن قیمت بیت کوین رشد 150 درصدی را به ثبت رساند.

صعودی شدن قیمت بیت کوین و شکست ده هزار دلار
تقاطع طلایی در نمودار روزانه قیمت بیت کوین – احتمال شکستن مقاومت 10 هزار دلاری بیت کوین و آغاز صعود قیمت بیت کوین

اما در ماه فوریه 2020، پس از تقاطع طلایی در نمودار بیت کوین، نه تنها شاهد صعود قیمت نبودیم، بلکه ریزش 50 درصدی قیمت بیت کوین دقیقا پس از تقاطع طلایی در نمودار به وقوع پیوست. البته این ریزش دقیقا پس از انتشار جهانی ویروس کرونا اتفاق افتاد و در واقع این سیگنال تکنیکالی در نمودار بیت کوین به علت اتفاق فاندامنتالی شکست خورد. در حال حاضر و در نمودار بیت کوین، دومین تقاطع طلایی در سال 2020 اتفاق افتاده‌است که انتظار می‌رود شاهد صعود قیمت بیت کوین باشیم.

بیت کوین در معاملات فیوچر

داده‌های موجود نشان می‌دهد که مجموع تعداد قراردادهای فیوچر بیت کوین رکورد جدیدی را به ثبت رسانده‌است. حجم کل پوزیشن‌های باز در بازار فیوچر بیت کوین در CME افزایش داشته که نشان می‌دهد میزان نقدینگی در این بازار افزایش یافته‌است. این ورود نقدینگی به بازار فیوچر نشان می‌دهد که فعالان بازار بر روی حرکات اخیر قیمت بیت کوین دقیق شده و زمان آغاز روند صعود بعدی فرا رسیده‌است.

رشد قیمت بیت کوین و احتمال شکست مقاومت 10 هزار دلاری بیت کوین
حجم پوزیشن‌های باز فیوچر بیت کوین

معامله‌گران و تریدرهای بیت کوین از حجم پوزیشن‌های باز بیت کوین در بازار مشتقات، به عنوان شاخصی برای نشان دادن میزان علاقه فعالان بازار وال‌استریت به بازار ارزهای دیجیتال در استفاده می‌کنند.

تحقیقات گذشته نشان می‌دهد که موسسات مالی و موسسات سرمایه‌گذاری بیشتر به معاملات آتی بیت کوین علاقه‌دارند. زیرا این بازار در مقایسه با بازار معاملات اسپات بیت کوین، قانونمند و امن‌تر می‌باشد. همچنین سیاست‌های بانک مرکزی مبنی بر چاپ پول به هدف حمایت از بازار، بسیاری از سرمایه‌گذاران کلان را نگران کرده‌است. این افراد نگران کاهش ارزش دارایی خود بوده و بازار ارزهای دیجیتال یکی از بازارهای امن برای این افراد به نظر می‌رسد. داده‌ها نشان می‌دهد که بسیاری از میلیاردرها بخشی از دارایی خود را (در حد 2-5 درصد) را وارد بازار ارزهای دیجیتال کرده‌اند.

تحلیلگران بازارهای جهانی معتقدند که بسیاری از سرمایه‌گذاران پس از تصمیم فدرال رزرو مبنی بر کاهش نرخ وام به نزدیک صفر درصد، به دنبال بازارهایی با بازدهی بهتر هستند. بازار ارزهای دیجیتال و در راس آن بیت کوین بدون شک به علت داشتن نوسانات شدید قیمتی، یکی از بازارهای جذاب برای سرمایه‌گذاران می‌باشد.

روند بعدی قیمت بیت کوین

در این مقاله دو موضوع را اشاره کردیم. موضوع اول، سیگنال صعودی شدن روند قیمت از نظر تکنیکال و مشاهده تقاطع طلایی در نمودار می‌باشد. موضوع دوم، افزایش بی سابقه حجم پوزیشن‌های باز در بازار فیوچر بیت کوین می‌باشد. با وجود این دو اتفاق، صعود قیمت بیت کوین دور از ذهن نیست.

با این‌حال، مقاومت 10 هزار دلاری بیت کوین، مدت زیادی است که مانع از صعود قیمت این ارز دیجیتال شده و سد مستحکمی در پیش‌روی قیمت بیت کوین می‌باشد. با وجود این دو اتفاق مثبت، باید دید آیا بیت کوین می‌تواند این مقاومت را از پیش‌رو بردارد و روند صعودی خود را آغاز کند؟

1+
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط