تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال

تحلیل قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در تلاش است تا از مرحله ادغامی که از اواخر نوامبر سال 2019 آغاز شده بود، خارج شود. در این تحلیل قیمت بیت کوین قصد داریم موانعی که بر سر راه بهبود قیمت این ارز دیجیتال پیشرو بازار وجود دارد را بررسی کنیم.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

پس از اینکه قیمت بیت کوین در ژوئن سال 2019 به 14,000 دلار رسید، این ارز دیجیتال پیشرو بازار وارد یک دوره اصلاحی شد، که باعث شد قیمت آن 50% ریزش کند. فشار فروش شدید، قیمت بیتکوین را به 61.8% فیبوناچی اصلاحی رساند، جایی که این ارز دیجیتال نزدیک به دو ماه گذشته در آن گیر افتاده بود. از آنجایی که در این منطقه فیبوناچی اصلاحی احتمال ریباند و تغییر جهت حرکت قیمت وجود دارد، بسیاری از تحلیلگران بازار آن را “اصلاح طلایی” مینامند.

اما از طرفی هم فشار خریدِ پشت بیتکوین باید افزایش یابد تا بتواند از سطح فعلی قیمت جهش داشته باشد. اگر حجم معاملات نیز افزایش پیدا کند، قیمت بیتکوین می تواند پتانسیل افزایش به منطقه 50% فیبوناچی اصلاحی که نزدیک به قیمت 8,500 دلار است را داشته باشد.

اما در طرف دیگر ماجرا، افزایش عرضه و فروش می تواند بیت کوین را به زیر منطقه “اصلاح طلایی” سوق دهد. چنین محرک نزولی میتواند باعث شود تا این ارز دیجیتال با sell-off یا اصطلاحا فروش با قیمت پایین مواجه شود و آن را به سطح 78.6% فیبوناچی اصلاحی و قیمت 5,500 دلار برساند.

نمودار تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین صرافی بیت فینکس

چشم انداز مبهمی که بیت کوین از خود نشان میدهد نیز در نمودار روزه قیمت آن قابل مشاهده است. در این بازه زمانی، میبینیم که بیتکوین از ابتدای دسامبر سال 2019، بین باندهای پایین و بالای بولینگر معامله میشده است. میزان پایین نوسانات قیمت باعث شده تا باندها به یکدیگر نزدیکتر شوند که نشان میدهد دوره تشدید نوسان قیمت در راه است.

به دلیل عدم توانایی تعیین اینکه بیتکوین قرار است به کدام سمت حرکت کند، محدوده فعلی بین 6،880 دلار و 7,660 دلار منطقه ای است که با دلیل و منطق به ما میگوید معامله نباید در آن صورت بگیرد.

کندل استیک روزانه نیز نزدیک به سطح حمایت 6،880 دلار بسته شده است و احتمالا با سطح 78.6% فیبوناچی اصلاح همراه خواهد بود. علی ایحال، شکست قیمت بالاتر از سطح مقاومت 7،660 دلار می تواند بیت کوین را به سطح 50% فیبوناچی اصلاحی برساند.

نمودار قیمت بیتکوین صرافی بیت فینکس

احساسات کلی

طبق شاخص ترس و طمع، احساس بازار نسبت به بیتکوین ترس است. از آنجایی که قیمت بیت کوین همچنان نزدیک 7000 دلار متغیر است، سرمایه گذاران نگران این هستند که این ارز دیجیتال، قیمت های پایین روند نزولی که در ماه ژوئن 2019 وارد آن شده بود را دوباره تست کند. بر اساس تحلیل تکنیکال قبلی که گفتیم، چنین روند نزولی بسیار شدنی است. با این حال، هنوز منتظریم ببینیم که آیا سطح حمایت اول شکسته میشود یا مقاومت، که در نهایت جهت روند کلی را تعیین می کند.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط