تقلای بیت کوین برای شکست 7,000 دلار؛ بدترین و بهترین سناریویی که در انتظار بیت کوین است چیست؟

تحلیل قیمت بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین : قیمت بیت کوین این هفته روند تقریبا خنثی‌ای داشت و بین 6,000 تا 7,200 دلار در نوسان بود.

با این وجود، بخاطر نوسان پایین، حجم معاملات نیز کاهش پیدا کرده که میتواند نشانه‌ای از اتفاقات بزرگ در آینده باشد. حالا سوالی که پیش می‌آید این است که با وجود همه‌گیری ویروس کرونا و تاثیری که بر اقتصاد جهانی گذاشته، چه انتظاری باید از بازار داشته باشیم؟

عملکرد کل بازار ارزهای دیجیتال - منبع Coin360
عملکرد کل بازار ارزهای دیجیتال – منبع Coin360

نوسان بیت کوین حول مقاومت کلیدی

قیمت بیت کوین بخاطر احساسات نزولی که بر بازار حاکم است، فعلا حول مقاومت کلیدی نوسان دارد. شکست بالای مقاومت 6,900 تا 7,100 دلار میتواند نشانه‌ای از صعودی شدن اوضاع باشد که راه را به سوی 8,000 دلار هموار میکند.

چارت 1 روزه قیمت بیت کوین - منبع TradingView
چارت 1 روزه قیمت بیت کوین – منبع TradingView

دلیل این اتفاق کاملا مشخص است. قیمت بیت کوین بعد از اینکه کم کم شروع به رشد کرد و از 3,750 دلار نزدیک به 100% بهبود یافت، هفته‌های گذشته اصلاح‌های بزرگی داشته است.

با این وجود، هنوز هیچ سطحی به عنوان سطح حمایت جدید خودش را ثابت نکرده که این اتفاق یکی از عوامل نزولی شدن روند است. بنابراین لازم است که بیت کوین سطوح حمایت قدیمی خودش را دوباره احیا کند تا بتواند مقاومت پیش رو را به حمایت تبدیل کند.

جنگ بیت کوین با میانگین متحرک 100 هفته‌ای

چارت 1 هفته‌ای شاخص نقدینگی بیت کوین - منبع TradingView
چارت 1 هفته‌ای شاخص نقدینگی بیت کوین – منبع TradingView

برای تحلیل قیمت بیت کوین حواستان خیلی باید به چارت‌هایی که تایم فریم‌های طولانی‌تر را نشان میدهند باشد، چراکه در این چارت‌ها سطوح حمایت و مقاومت خودشان را نشان میدهند.

چارت هفتگی یکی از همین چارت‌هاست. میانگین‌های متحرک 100، 200 و 300 هفته‌ای سطوح حمایت و مقاومت اصلی را نشان میدهند.

در حال حاضر قیمت بیت کوین به بالای میانگین متحرک 300 هفته‌ای صعود کرده و بالای میانگین متحرک 200 هفته‌ای بسته شده اما نتوانسته به بالای میانگین متحرک 100 هفته‌ای برسد که این میانگین، یکی از فاکتورهای حیاتی است که برای صعودی شدن روند باید مراقبش باشید.

شکست بالای سطح 6,900 دلار، که یکی از سطوح نزدیک به میانگین متحرک 100 هفته‌ای است، به این معناست که این میانگین متحرک به سطح حمایت تبدیل شده. بنابراین اگر این میانگین شکسته شود، میتوانیم انتظار صعودی شدن بازار را داشته باشیم.

علی ایحال، از دست دادن حمایت 200 هفته‌ای که برابر با 5,400 دلار است، باعث ریزش بیشتر به محدوده 4,000 دلاری میشود که برابر با میانگین متحرک 300 هفته‌ای است. چنین ریزشی باعث انباشت شدید میشود که در فازهای قبلی مشابه شاهد آن بودیم.

فاز انباشت و سایدوی شدن معاملات در شرایط حال حاضر اقتصادی و ویروس کرونا چیز عجیبی نیست. با این وجود، اگر بیت کوین بتواند میانگین متحرک 100 هفته‌ای را به حمایت تبدیل کند، سیگنال بزرگی از صعودی شدن بازار ایجاد میکند.

ارزش کل بازار هم در حال جنگ با مقاومت کلیدی است

چارت 1 هفته‌ای ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال - منبع TradingView
چارت 1 هفته‌ای ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال – منبع TradingView

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال هم تصویر واضحی به ما ارائه میدهد. شکست و بسته شدن ارزش کل بازار بالای مقاومت 185 تا 190 میلیون دلاری هم سیگنال صعودی شدن بازار را میدهد که مقاومت بعدی 240 و 300 میلیون دلاری را در پیشروی ارزهای دیجیتال میگذارد.

با این حال، اگر بازار، هفته‌ی آینده (یعنی روز دوشنبه به بعد) سقوط کند و به رنگ قرمز در چارت عملکری در بیاید، ریزش در چارت ارزش کل بازار محتمل است.

سطوحی که باید مراقب آنها باشید، رنج 130 و 105 تا 115 میلیون دلار هستند. همانطور که بالاتر گفتیم، میانگین متحرک 300 هفته‌ای یکی از سطوح کلیدی حمایت ماست. این میانگین متحرک نزدیک به ارزش کل بازار 117 میلیون دلاری است. اگر بازار دچار ریزش بیشتر شود، احتمالا این سطح مانع این اتفاق شود.

سناریو صعودی در تحلیل قیمت بیت کوین

چارت صعودی 6 ساعته بیت کوین - منبع TradingView
چارت صعودی 6 ساعته بیت کوین – منبع TradingView

سناریو تحلیل صعودی که فعلا در انتظار قیمت بیت کوین است هم مشخص است. این چارت ریزش به سوی خط روند را نشان میدهد که برای صعودی شدن روند باید به سمت بالا شکسته شود.

بنابراین، به عنوان قدم اول، بیت کوین باید بالای حمایت 6,300 تا 6,400 دلاری بماند، و در مرحله بعد هم باید به سمت بالای خط روند بشکند. آخرین قدم برای صعودی شدن چشم انداز هم این است که سطح 6,900 تا 7,100 دلار به حمایت تبدیل شود. در این صورت، صعود بیشتر به سوی 8,500 و 9,300 و 10,400 دلار، تارگت‌های بعدی ما هستند.

در حال حاضر، شکست بالای این مقاومتی که گفتیم اولین سیگنال صعودی شدن بازار است.

سناریو نزولی در تحلیل قیمت بیت کوین

چارت نزولی 6 ساعته قیمت بیت کوین - منبع TradingView
چارت نزولی 6 ساعته قیمت بیت کوین – منبع TradingView

چشم انداز تحلیل نزولی هم با توجه به وضعیت بی‌ثبات اقتصاد فعلی و روند قیمت بیت کوین وجود دارد که در روند نزولی شاهد الگوی فالینگ وج هستیم.

با توجه با اینکه حجم معاملات کاهش یافته، باید منتظر یک حرکت عظیم در بازار باشیم. با ترکیب همه اتفاقات و مقاومتی که پیش روی بیت کوین است، احتمال نزولی شدن روند نیز وجود دارد.

بنابراین، اگر بیت کوین نتواند بالای 6,900 تا 7,100 دلار (محدوده قرمز رنگ در تصویر) بشکند، باید منتظر ریزش به 5,600 تا 5,800 دلار باشیم.

اگر قیمت بیت کوین به 5,600 دلار ریزش کند و جهش به سطح  6,300 دلار سریعا رد شود، انتظار ریزش بیشتر را داشته باشید.

این مطلب صرفا تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین است و تصمیم به خرید یا فروش بر عهده معامله‌گران گرامی می‌باشد.

کانال تلگرام سیگنال‌های رایگان ایران کریپتوکارنسی
https://t.me/irccsignal

کانال خبری ارزهای دیجیتال ایران کریپتوکارنسی
https://t.me/ircc_com

گروه نقد و تحلیل ارزهای دیجیتال
https://t.me/irccgroup

با پیکیج ویژه و رایگان ایران کریپتوکارنسی تحلیل تکنیکال یاد بگیرید

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط