افزایش 5 درصدی قیمت بیت کوین با تشدید تنش های میان ایران و آمریکا

قیمت بیت کوین

مدت کوتاهی پس از آنکه قیمت بیت کوین برای اولین بار در سال 2020 به زیر 7000 دلار رسید، 5 درصد افزایش یافت و این ارز دیجیتال پیشرو بازار در حال حاضر با قیمت 7,216 دلار معامله میشود. این افزایش ناگهانی قیمت اندکی پس از آن صورت گرفته است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا دستور به حمله هوایی را داد كه منجر به شهادت سردار ایرانی، قاسم سلیمانی و درنتیجه افزایش چشمگیر تنش های میان ایالات متحده و ایران و ترس از یک جنگ جدید شد.

افزایش قیمت بیت کوین و طلا

اظهارات پیتر شیف مبنی بر اینکه بیت کوین بدترین عملکرد را در میان دارایی های دیجیتال در دهه گذشته داشته است نیز مبالغه آمیز به نظر میرسد. کمتر از یک روز از توئیت آقای شیف میگذرد و بیت کوین توانسته است افزایش قیمت داشته باشد.

در حال حاضر، بیت کوین با طلا هم رده شده است. به گزارش بلومبرگ، طلا امروز به بالاترین قیمت خود در 4 ماه گذشته رسیده است. با توجه به اینکه ماه ژانویه از نظر تاریخی بهترین ماه برای طلا بوده است، می تواند به زودی در ماه فوریه به بالاترین قیمت 5 سال گذشته خود یعنی 1,600 دلار برسد.

افزایش قیمت طلا با افزایش تنش های خاورمیانه

در این میان قیمت نفت نیز نوسان شدیدی دارد. قیمت نفت برنت در نتیجه این حملات بیش از چهار درصد افزایش یافته است و در حال حاضر هر بشکه نفت خام با قیمت 68.39 دلار معامله می شود.

دارایی امن

آخرین تغییر قیمت بیت کوین نیز باعث کمک به کسانی شده است که یقین دارند بیت کوین، می تواند به عنوان یک دارایی امن در میان ناآرامی های جهانی عمل کند. هنگامی که جنگ تجاری ایالات متحده و چین نیز در ماه مه به اوج خود رسید، بیت کوین به یکی از دارایی هایی مهم در فضای ارزهای دیجیتال تبدیل شد. در آن زمان، تنها در طی ده روز پس از آنكه ترامپ یک تعرفه 25 درصدی را بر روی 200 میلیارد دلار كالای چینی در تاریخ 5 می اعمال کرد، قیمت بیت کوین، 40 درصد افزایش یافت.

یکی از اقتصاددانان به نام الکس کروگر معتقد است این واقعیت که اخبار ایران می تواند باعث افزایش قیمت این ارز دیجیتال شود، “مزخرف محض است”.

توئیت الکس کروگر

با این وجود، وی معتقد است که خود پیش بینی های قیمت ممکن است واقعا به حرکت صعودی دیگری منجر شود.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط