تحلیل قیمت بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال؛ 19 مارس 2020 – 29 اسفند 1398

تحلیل قیمت بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین : آیا امروز روزی است که بیت کوین 11 سال منتظر آن بوده؟ طی چند هفته گذشته، بیت کوین همراه با بازارهای جهانی سقوط کرد. با اینکه بیت کوین از ریزش 30 درصدی شاخص S&P 500 و نزدک پیروی کرد، اما توانست کمی بهبود یابد.

این ارز دیجیتال پیشرو بازار در حال حاضر نسبت به بالاترین قیمت اواسط ماه فوریه خود یعنی زمانی که نزدیک به 10,000 دلار معامله میشد، 50% ریزش داشته است.

بسیاری از طرفداران حوزه ارزهای دیجیتال منتظر این لحظه بوده‌اند. بیت کوین پس از سقوط و بحران مالی عظیم سال 2008 چشم به جهان گشود. امروزه این ارز دیجیتال با اولین بحران و فروپاشی اقتصادی جدی خود روبروه شده، اما تاکنون رفتاری دقیقا شبیه رفتار دیگر دارایی‌های بازار داشته است. البته این رفتاری نیست که ساتوشی ناکاموتو از بیت کوین انتظار داشته.

بیشتر بخوانید: همبستگی بیت کوین و بازار سهام به کدام سو بوده است؟

تحلیل لحظه تغییر قیمت بیت کوین

طی هفته گذشته، همبستگی مثبتی را بین بیت کوین و بازار سهام شاهد بودیم. با این حال، بیت کوین توانسته در محدوده 5,000 و 5,500 دلار سفت و سخت خودش را نگه دارد. بنابراین این رفتار چیزی خلاف سقوط 5-6 درصدی دیگر، در دیگر شاخص‌های بزرگ بازار است.

پس آیا میتوانیم بگوئیم این سطح، زمانی است که بیت کوین با همبستگی مثبتی که با دیگر دارایی‌ها دارد خداحافظی میکند تا به یک دارایی امن واقعی تبدیل شود؟ فقط زمان است که همه چیز را مشخص میکند. فقط محض یادآوری باید بگوئیم که طلا هم در ابتدای بحران مالی سال 2008 سقوط کرد، دقیقا مانند رفتاری که الان دارد، و بعد از آن دوباره افزایش قیمت یافت و به یک محافظ تبدیل شد.

نمودار قیمت بیت کوین در صرافی بیترکس و شاخص S&P 500 در طی چند روز گذشته
نمودار قیمت بیت کوین در صرافی بیترکس و شاخص S&P 500 در طی چند روز گذشته

داده‌های بازار ارز دیجیتال

ارزش کل بازار: 150 میلیارد دلار

ارزش کل بازار بیت کوین: 95.6 میلیارد دلار

شاخص تسلط بیت کوین: 64.7%

منبع: CoinGecko

تحلیل سطوح کلیدی و تارگت‌های احتمالی بعدی قیمت بیت کوین که باید مراقب آنها باشید

سطوح حمایت و مقامت: تصویر کلی تحلیل قیمت را میتوانید در چارت 4 ساعته زیر مشاهده کنید. بیت کوین فعلا در محدوده 5,000 تا 5,400 دلاری معامله میشود. شکست هر کدام از این سطوح، میتواند مسیر کوتاه مدت بعدی حرکت بیت کوین را مشخص کند.

از سمت بالا، در ابتدا بیت کوین باید مقاومت 5,500 دلاری که با 78.6% فیبوناچی اصلاحی که از بازار صعودی ماه ژوئیه سال 2019 برابر است را، بشکند. سپس به قیمت 5,700 دلار میرسیم. مقاومت‌های بعدی سطوح 6,000 و 6,100 دلار (بالاترین قیمت روز یکشنبه) هستند.

از سمت پایین، 5,000 دلار اولین سطح حمایت اصلی بیت کوین خواهد بود. شکست بیشتر به زیر این ناحیه، حمایت‌های 4,700 تا 4,800 را به دنبال دارد. زیر این سطوح نیز، پایین ترین قیمت روز دوشنبه برابر با 4,500 دلار قرار دارد. سطح بعدی 4,200 دلار است، یکی از سطوح مقاومت قدیمی که در ابتدای سال 2019 به سطح حمایت تبدیل شده است و پس از آن حمایت 4,000 دلاری را داریم.

شاخص RSI: شاخص RSI پس از شکست از سطح مشخص شده در نمودار زیر، که از حدود یک ماه پیش شروع به شکل گیری کرده بود، سطح 30 را به عنوان یک مقاومت میبیند. شکست این سطح میتواند باعث بهبود بازار شود.

حجم معاملات: روزهای پنج شنبه و جمعه، 12 و 13 مارس برابر با 22 و 23 اسفند، دوتا از بزرگترین کندل‌های جحم معاملات را در طی یک سال گذشته ایجاد کردند. از آن زمان به بعد، حجم معاملات شروع به کاهش یافته و منتظر حرکت بعدی است.

نمودار یک روزه قیمت بیت کوین و دلار در صرافی بیت‌استمپ
نمودار یک روزه قیمت بیت کوین و دلار در صرافی بیت‌استمپ

 

نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین و دلار در صرافی بیت‌استمپ
نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین و دلار در صرافی بیت‌استمپ
0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط