تحلیل قیمت بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال؛ آمادگی بیت کوین برای جهش

تحلیل قیمت بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین : افزایش قیمت طلا به نزدیکی بالاترین قیمت تاریخی خود و تلاش بیت کوین برای شکست مقاومت 8000 دلاری

  • قیمت طلا به نزدیکی بالاترین قیمت 7 ساله خود رسیده و مایکل نووگراتز معتقد است که قیمت بیت کوین نیز میتواند افزایش یابد.
  • تحلیل کوتاه مدت قیمت بیت کوین نشان میدهد که بازگشت قیمت به سطح 6,000 دلاری برای هموار کردن راه و تبدیل قیمت 8,000 دلاری به سطح حمایت لازم است.

قیمت طلا بار دیگر رو به افزایش است و به نزدیک بالاترین قیمت تاریخی خود برابر یا 1,637.05 دلار در هر اونس رسیده است. با ادامه افزایش قیمت باارزش ترین فلز دنیا، مایک نووگراتز، مدیر اجرایی ارشد دیجیتال گلکسی، گفته است که بیت کوین نیز آماده جهش قیمت است.

همانطور که چند روز پیش گفته بودیم، قیمت بیت کوین در بازارهای جهانی به دلیل ترس همه‌گیری ویروس کرونا ریزش شدیدی کرد. در آن زمان قیمت طلا به 1,480 دلار در هر اونس رسید و بازارهای سهام ایالات متحده، آسیا و اروپا ضربه شدیدی خورد.

تحلیل صعودی قیمت : آمادگی بیت کوین برای جهش

بیت کوین بعد از سقوط به زیر 4,000 دلار، چند هفته گذشته را به دنبال یافتن راهی برای افزایش ثبات بود. البته هنگامی که انباشت این ارز دیجیتال در قیمت بین 5,000 تا 6,000 دلار صورت گرفت، بهبود کمی به تاخیر افتاد. اما شکست از این سطح در روز جمعه باعث تست مقاومت 7,000 دلاری شد و آن را به یکی از نقاط حیاتی تبدیل کرد. حمایت سطح 6,000 دلاری چند باری تست شد و در حال حاضر عملکرد این سطح به عنوان سطح حمایت تائید شده است.

در حال حاضر بیت کوین با قیمت 6,700 دلار معامله میشود. قیمت فعلا بالای میانگین‌های متحرک قرار دارد و در چارت 4 ساعته، میانگین متحرک ساده 100 روزه، حمایتی در سطح 6,257 دلار و در میانگین متحرک ساده 50 روزه، حمایتی برابر با 5,982 دلار ایجاد کرده است. فاصله و گپ بین میانگین‌های متحرک با نزدیک شدن میانگین متحرک ساده 50 روزه به 100 روزه در حال کوچک‌تر شدن است. این امر نشان میدهد که خریداران کنترل اوضاع را بدست دارند.

چارت 4 ساعته قیمت بیت کوین
چارت 4 ساعته قیمت بیت کوین – منبع TradingView

برای اینکه راه به سوی 8,000 دلار هموار شود، شکست بالای 7,000 دلار نیاز است. علی ایحال، برای ایجاد تقاضای تازه در قیمت‌های پایین‌تر، بازگشت قیمت به 6,000 دلار احتمال دارد که در نتیجه، باعث جهش قیمت به بالای 7,000 دلار و بازگرداندن توجه‌هات به سطح 8,000 دلار خواهد شد.

تحلیل سطوح کلیدی قیمت بیت کوین

نرخ معاملات اسپات: 6,700 دلار

تغییرات نسبی: 197-

درصد تغییرات: 2.9-%

روند: نزولی

نوسان: بالا

این مطلب صرفا تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین است و تصمیم به خرید یا فروش بر عهده معامله‌گران گرامی می‌باشد.

کانال تلگرام سیگنال‌های رایگان ایران کریپتوکارنسی
https://t.me/irccsignal

کانال خبری ارزهای دیجیتال ایران کریپتوکارنسی
https://t.me/ircc_com

گروه نقد و تحلیل ارزهای دیجیتال
https://t.me/irccgroup

آموزش رایگان تحلیل تکنیکال در بازار ارزهای دیجیتال

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط