پیش بینی و تحلیل قیمت بیت کوین : آیا قیمت بیت کوین دوباره به 10,000 دلار میرسد؟

تحلیل قیمت بیت کوین

پیش بینی و تحلیل قیمت بیت کوین : آیا قیمت بیت کوین دوباره به 10,000 دلار میرسد؟ با رسیدن قیمت بیتکوین به 10,000 دلار، گاوهای بازار بسیار خوشحال بودند، اما با ریزش دوباره این ارز دیجیتال برتر بازار، لبخند و شادی تریدرها مدت زیادی باقی نماند.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال

آیا این روند مانند 7 بار قبلی که قیمت بیتکوین در سال 2019 به بالای 10هزار دلار رسیده بود یک بازار کوتاه مدت صعودی است یا اینکه این بار فرق دارد؟ در این پست قرار است پیش بینی و تحلیل قیمت بیت کوین را باهم بررسی کنیم.

قیمت 10هزار دلاری بیت کوین در سال 2019

چارت روزانه قیمت بیت کوین به دلار

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید، قیمت بیت کوین در سال 2019 در 7 نوبت به بالای 10,000 دلار رسید. اما هربار این ارز دیجیتال پیشرو بازار نتوانست بیشتر از چند روز این سطح را نگه دارد.

در این مدت، چون پیش بینی شده بود که آلت سیزن پیش روی ماست، آلت کوین‌های بازار نیز افزایش قیمت یافتند. اما بعدا مشخص شد که اینطور نبوده و ریزش قیمت بیشتری ایجاد شد.

پس حالا این بار هم مانند دفعات قبل است یا فرق میکند؟ برای اینکه بتوانیم به این سوال پاسخ بدهیم، باید چند مورد را درنظر بگیریم:

آیا 7، عدد جادویی سال 2020 است؟

از 9ام فوریه که قیمت بیت کوین به بالای 10,000 دلار رسید، دقیقا 7 بار شاهد افزایش و ریزش قیمت این ارز دیجیتال برتر بازار، از این سطح کلیدی روانشناسانه بودیم. علی ایحال، تنها تفاوت این است که این بار این اتفاق در یک بازه زمانی 7 روزه اتفاق افتاده در حالی که این کاهش و افزایش قیمت بیتکوین به بالا و زیر سطح 10هزار دلاری در سال 2019، نزدیک به 4 ماه زمان برد.

نمودار روزانه و ساعتی قیمت بیت کوین به دلار

بنابراین، این امر نشان می‌دهد که نوسان قیمت به بازار ارزهای دیجیتال بازگشته، اما آیا میتوانیم انتظار داشته باشیم که قیمت بیت کوین در بازه زمانی کوتاه مدت دوباره به بالای 10,000 دلار برسد؟ یا اینکه این اتفاق اصلاح طولانی مدت برای بیتکوین است و ریزش بیشتر قیمت در راه است؟

برای تعیین نتیجه احتمالی، چند عامل دیگر وجود دارد که حس میکنیم باید آنها را بررسی کنیم:

فاصله 675 دلاری صرافی اوراق مشتقه CME

بیت کوین در روز جمعه در صرافی CME با قیمت 10,475 دلار بسته شد. بنابراین اگر این ارز دیجیتال در قیمت فعلی خود یعنی حدود 9,800 دلار باقی بماند، یک فاصله 675 دلاری خواهیم داشت که باید آن را جبران کند.

نمودار قیمت بیتکوین در صرافی CME

هفته گذشته در روز دوشنبه 10ام فوریه، شاهد یک فاصله قیمتی مشابه بودیم. با این حال ، این شکاف و فاصله قیمتی در هفته گذشته کوتاه، اما برای این هفته بزرگتر خواهد بود.

درصورتی که این شکاف قیمتی در CME جبران شود، قیمت بیت کوین دوباره به 10,000 دلار خواهد رسید و راه را به سوی 10,500 دلار باز میکند و این بار 8امی خواهد بود که بیتکوین در سال 2020 از مرز 10هزار دلاری عبود میکند و رکورد سال 2019 را میشکند.

سختی استخراج بیت کوین برای اولین بار در سال 2020 کاهش میابد

در سال جاری هر دوهفته و در یک زمان یکسان، سختی استخراج بیت کوین افزایش یافت.

سختی استخراج بیت کوین

اما اینبار در سال جدید، سختی استخراج قرار است 9 روز دیگر حدود 2% کاهش یابد.

مانند قیمت هم، سختی استخراج نمیتواند تا ابدالدهر بالا برود و قرار است یک پولبکی را تجربه کند. اما با اینکه هیچ تضمینی وجود ندارد که این امر باعث اثرگذاری بر قیمت فعلی بیت کوین شود، اما به عقیده ما با کاهش سختی استخراج، قیمت بیتکوین نیز دوباره افزایش میابد.

پیش بینی صعود قیمت بیت کوین

نمودار روزانه و ساعتی قیمت بیتکوین به دلار

برخلاف پولبک‌هایی که بیتکوین در طول این هفته تجربه کرده اما بازهم توانسته حمایت خود را در کانال صعودی که از ژانویه سال 2020 در آن بوده حفظ کند.

ازطرفی هم انتظار نمیرود که قیمت بیت کوین در هفته آتی زیر سطح حمایت بشکند، بنابراین سطح 10,000 دلاری سطح حمایت جدیدی برای بیتکوین خواهد بود و مقاومت کلیدی در میانه کانال و قیمت 10,500 و 11,500 دلار خواهد بود.

پیش بینی نزولی قیمت بیت کوین

نمودار روزانه و ساعتی قیمت بیت کوین به دلار

از نظر تکنیکال، اگر کندل‌های امروز را هم حساب کنیم، بیت کوین سطح حمایت کانال صعودی خود را شکسته است. ولی تا زمانی که کندلی زیر این کانال بسته نشود، نمیتوانیم آن را معتبر بدانیم.

به همین ترتیب، حمایت فعلی در حدود 9،700 دلار و سطح بعدی حمایت را میتوانیم در میانگین متحرک 200 روزه پیدا کنیم که برابر با 8,900 دلار است. اگر این سطح حمایت هم حفظ نشود، چون در سال جدید بیت کوین هنوز به زیر این سطح ریزش نکرده، دوره جدیدی برای این ارز دیجیتال پیشرو ایجاد خواهد شد.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط