قیمت بیت کوین با حمله ایران به پایگاه های نظامی آمریکا به 8,450 دلار افزایش یافت.

تحلیل قیمت بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین در روز چهارشنبه 18 دی 1398: قیمت بیت کوین با حمله ایران به پایگاه های نظامی آمریکا در عراق به 8,450 دلار افزایش یافت.

روز سه‌شنبه قیمت بیت کوین با رسیدن به 8000 دلار به حرکت صعودی خود ادامه داد و برای اولین بار از نوامبر سال 2019، به بالای میانگین متحرک 200 روزه صعود کرد. در تحلیل قیمت بیت کوین میبینیم که این حرکت صعودی قوی باعث شده است تا این ارز دیجیتال پیشرو بازار به بالای کانال نزولی بلند مدتی که از 25 ژوئن تشکیل شده بود برسد و از کانال قیمتی امروز نیز خارج شود. بیت کوین از 26 اکتبر، یعنی زمانی که شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، خواستار پیگیری سریع توسعه و ادغام فناوری بلاکچین در چین شده بود، زیر خط روند گیر افتاده بود.

نقشه هفتگی بازار ارزهای دیجیتال

بسیاری بر این باورند که افزایش قیمت بیت کوین از 7000 دلار به نزدیک 8,500 دلار، تحت تأثیر تشدید تنش های بین ایران و ایالات متحده قرار دارد. این افزایش قیمت و رسیدن آن به بالای 8،500 دلار در حالی رخ داده است که رسانه های مختلف از حمله ایران به گروه های نظامی مستقر در دو پایگاه نظامی آمریکا در عراق خبر داده اند.

بیش از ده ها موشک به هر دو پایگاه آمریکایی شلیک شد اما هنوز تلفات جانی گزارش نشده است. قیمت طلا و نفت نیز به شدت افزایش یافت، به طوری که قیمت اسپات طلا به بالاترین میزان خود طی 6 ساله گذشته، به 1,630.21 دلار و معاملات آتی آن با 2٪ افزایش به 1,605.80 دلار رسید.

نمودار قیمت بیت کوین طلا نفت

قیمت نفت خام نیز، با افزایش قیمت معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت (West Texas Intermediate) به 65.65 دلار و هر بشکه نفت برنت به 71.75 دلار، 4٪ افزایش یافت. با افزایش قیمت کالاهایی مانند طلا، نقره و نفت، معاملات آتی میانگین صنعتی داو جونز (Dow Jones Industrial Average) برابر با 343 واحد کاهش یافت و معاملات آتی شاخص S&P500 و نزدک (Nasdaq) نیز اندکی کاهش یافتند.

این افزایش و کاهش قیمت ها نشان می دهد که معامله گران انتظار دارند تشدید تنش های میان دو کشور، تأثیر منفی بر بازارهای سنتی در روز چهارشنبه داشته باشد.

نمودار قیمت بیت کوین دلار BTCUSD

افزایش قیمت بیت کوین در کنار افزایش قیمت دارایی هایی مانند نفت، طلا و نقره برای بسیاری از معامله گران تعجب آور نیست چراکه بسیاری معتقدند قیمت بیت کوین، با عملکرد قیمت این دست کالاها در ارتباط است. از 6ام ژانویه تا کنون، قیمت بیت کوین، 15٪ افزایش یافته است و معامله گران باید منتظر باشند که آیا این ارز دیجیتال میتواند همچنان بالای میانگین متحرک 200 روزه و کانال نزولی خود باقی بماند یا خیر.

در بازه های زمانی کوتاه تر، مانند نمودار بالا، این افزایش قیمت ها، بهمراه فشار شاخص مقاومت نسبی (RSI) تصادفی و شاخص مقاومت نسبی 6 ساعته به بالای منطقه اشباع خرید، کمی اغراق آمیز بنظر میرسد.

نکته مثبت این روند این است که حرکت قیمت بیت کوین به 8،470 دلار، باعث شده است تا قیمت از رنج 8،100 دلار تا 8،300 دلار خارج شود، بنابراین اگر قیمت کاهش یابد، میتوانیم امیدوار باشیم که قیمت 8,300 دلار بجای مقاومت به یک سطح حمایتی تبدیل شود.

اگر گاوها نتوانند قیمت 8،300 دلار را نگه دارند، قیمت بیت کوین می تواند به 8،150 دلار ریزش کند، جایی که درست در امتداد بازوی اصلی کانال نزولی و در نزدیکی سطح 78.6٪ فیبوناچی اصلاحی قرار دارد.

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر 217.7 میلیارد دلار است و نرخ تسلط بیت کوین بر بازار به 69.1٪ رسیده است. از میان آلت کوین های بازار هم، لایت کوین 4.73٪ و چین لینک 10.04٪ افزایش قیمت داشته اند.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط