استقبال معامله‌گران بیت کوین دنیا از افزایش تنش‌های بین ایران و آمریکا

رالی سال جدید بیت کوین

شاید معامله‌گران بازار سهام و تحلیلگران قیمت بیت کوین در سرتاسر دنیا در کنار عموم جامعه از افزایش تنش‌های ژئوپولیتیکی مضطرب باشند، اما معامله‌گران بازار بیت کوین جزء معدود افرادی هستند که بابت اتفاقات اخیر خشنود هستند، زیرا پول زیادی پس از این اتفاقات وارد بازار ارزهای دیجیتال شده است.

رشد واقعی بیت کوین

پس از انتشار اخبار مرتبط با حمله موشکی ایران به مواضع آمریکا در عراق، بیت‌کوین با یک پامپ 10 درصدی از 7700 دلار به 8400 دلار رسید. از ابتدای هفته و پس از ترور سردار شهید قاسم سلیمانی، بیت کوین تاکنون حدود 16 درصد رشد داشته است.

قیمت بیت کوین در 2020

با ورود سرمایه جدید به بازار ارزهای دیجیتال، بیت کوین توانست روند خنثی روی قیمت 7 هزار دلار را پس از یک دوره نسبتا طولانی به بالا بشکند. سایر دارایی‌های امن مانند طلا نیز حرکات مشابهی را تجربه کردند. بر اساس نمودارها، طلا از اوایل هفته حدود 5 درصد رشد داشته است و با رسیدن قیمت هر انس به 1600 دلار، بالاترین قیمت خود را پس از سال‌ها ثبت نمود.

تردید معامله‌گران نفت

بر اساس WJS، معامله‌گران نفت دنیا نسبت به اتفاقات اخیر خاورمیانه و تاثیر آن روی قیمت نفت تردید دارند. پس از ترور سردار سلیمانی توسط آمریکا، قیمت معاملات آتی نفت خام حدود 5 درصد افزایش یافت. اما پس از آن قیمت کم و بیش دچار افت شد.

هپس از حمله امروز صبح ایران به مواضع آمریکا قیمت نفت خام برنت همانند بیت کوین سقف قبلی خود را شکاند، اما مجددا قیمت افت کرد.

“ربکا بابین” یکی از معامله‌گران بورس انرژی در این باره گفت:

بسیاری از معامله‌گران هنگام تنش‌های ژئوپولیتیکی اقدام به باز کردن پوزیشن فروش می‌کنند. اگر در هر یک از اتفاقات ژئوپولیتیکی یک سال اخیر شما یک پوزیشن خرید باز می‌کردید، قطعا پس از آن ضرر می‌نمودید.

پس از حمله به تاسیسات آرامکو در عربستان صعودی، قیمت نفت خام 15 درصد رشد داشت. اما در کمتر از 2 هفته قیمت نفت مجددا به سطوح قیمتی پیش از حمله رسید.

اما دو دارایی که به نظر می‌رسد شک و تردیدهای نفت در مورد آن‌ها وجود ندارد، بیت کوین و طلا هستند. در حال حاضر قیمت بیت کوین 17 درصد بالاتر از قیمت آغازین سال 2020 معامله می‌شود. نظر شما چیست؟

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط