تاکید رئیس جمهور حسن روحانی بر پیگیری استراتژی ماینینگ ملی

قانون ماینینگ در ایران

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران دستور داده که دولت، قانون و راه کار جدیدی را برای صنعت نوظهور کریپتو و ماینینگ در ایران درنظر بگیرد.

در سمینار ریاست ستاد هماهنگی اقتصادی ایران که برای تعیین استراتژی اقتصادی ملی در هفته جاری برگزار شده بود، آقای حسن روحانی به مقامات گفت که بانک مرکزی ایران، وزارت انرژی و وزارت اطلاعات و فناوری ارتباطات، باید به دنبال یک استراتژی جدید برای صنعت ماینینگ ازجمله قوانین و درآمد مربوط به ماینینگ و استخراج باشند.

این خبر تنها دو روز پس از آن منتشر شده که مجلس ایران لایحه‌ای را در رابطه با مشمول شدن ارزهای دیجیتال در قوانین مصادیق قاچاق ارز تصویب کرد. بر اساس این قانون جدید لازم است که صرافی‌های ارز دیجیتال از طریق بانک مرکزی به ثبت رسمی برسند.

مجازات قاچاق ارز در ایران مشمول جریمه نقدی و زندان خواهد بود

تنها چند ماه پیش، هیئت دولت ایالات متحده نگران این بود که ایران از دارایی‌های دیجیتال در جهت دور زدن تحریم ها استفاده کند.

ایران یکی از اولین کشورهایی است که ماینینگ ارز دیجیتال را به عنوان یک صنعت قانونی به رسمیت میشناسد. تصویب قانون دریافت مجوز ماینینگ توسط دولت ایران باعث شده تا شرکت ها حق استخراج و فروش دارایی های دیجیتال را داشته باشند. در گزارش منتشر شده در ماه ژانویه، ایران بیش از 1000 مجوز استخراج را در 6 ماه اول سال صادر کرده بود.

به گزارش Bitcoin Mining Map، در حال حاضر ایران 4% هش ریت بیت کوین را در اختیار دارد، چیزی بیش از دو برابر هش ریتی که در ابتدای سپتامبر سال 2019 در اختیار داشت.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط