اولین تنظیم سختی شبکه بیت کوین پس از هاوینگ؛ امیدواری به بازگشت ماینرها

تنظیم سختی شبکه بیت کوین

بامداد امروز در اولین تنظیم سختی شبکه بیت کوین پس از هاوینگ، سختی استخراج 6 درصد کاهش یافت تا مجددا شاهد بازگشت ماینرها ظرف چند روز آینده باشیم.

در پی سومین هاوینگ بیت کوین که در هفته گذشته رخ داد، بسیاری از ماینرها به دلیل عدم سوددهی، شبکه این ارز را ترک کرده بودند که این امر باعث کاهش 20 اگزاهشی هش ریت شبکه شد. به عبارتی، حدود 1.5 میلیون دستگاه ماینر قدیمی پس از هاوینگ خاموش شدند.

در حال حاضر میانگین هش ریت طی هفت روز گذشته حدود 97 اگزاهش بوده است که این مقدار بیش از 20 درصد از میانگین هش ریت شبکه قبل از هاوینگ کمتر است. رویداد چهارساله هاوینگ در هفته گذشته منجر به کاهش پاداش استخراج هر بلاک از 12.5 بیت کوین به 6.25 بیت کوین شد.

سختی شبکه پارامتری است که معرف درجه سختی حل شدن و پیدا کردن هش ریت یک بلاک است. این پارامتر هر دو هفته یک بار با توجه به هش ریت شبکه تنظیم مجدد می‌شود. امروز چهارشنبه ساعت 6:30 صبح تنظیم سختی شبکه اتفاق افتاد و این پارامتر 6 درصد کاهش یافت.

علت تغییر و تنظیم دوره‌ای سختی شبکه بیت کوین این است که با افزایش و یا کاهش هش ریت، ممکن است زمان حل بلاک‌ها افزایش و یا کاهش یابند. بنابراین شبکه با سخت و یا آسان کردن حل بلاک ها (از طریق تغییر نانس هش) سعی در نزدیک کردن زمان استخراج هر بلاک به 10 دقیقه دارد. به طور دقیق، تنظیم سختی شبکه هر 2016 بلاک یک بار اتفاق می‌افتد که این مقدار تقریبا معادل دو هفته است. بر اثر هاوینگ هفته گذشته، هش ریت شبکه بیت کوین کاهش یافته بود و این اتفاق باعث افزایش زمان بلاک این شبکه گردیده بود. اکنون با کاهش مجدد سختی شبکه، انتظار این است که زمان بلاک مجددا به حدود 10 دقیقه بازگردد.

درآمد ماینرها در دوران پساهاوینگ

از آنجا که طی رویداد هاوینگ پاداش استخراج نصف می‌شود، انتظار می‌رود که پس از این رویداد درآمد ماینرها کاهش یابد. این اتفاق باعث می‌شود که دستگاه‌های ماینر قدیمی دیگر سودده نباشند. بر اساس اطلاعات موجود در سایت‌های PoolIn و F2Pool، در هاوینگ هفته گذشته منجر به این شده است که دستگاه‌های ماینر قدیمی با تعرفه برق مصرفی بیش از 5 سنت به ازای هر کیلووات دیگر سودده نباشند.

تنظیم سختی شبکه بیت کوین

در تصویر بالا، چارت درآمد استخراج به ازای هر تراهش در شبکه بیت کوین را مشاهده می‌نمایید. مطابق این چارت، در حال حاضر درآمد استخراج به ازای هر تراهش برابر با 9.5 سنت است. این در حالی می‌باشد که پیش از هاوینگ این مقدار برابر با 16.5 بوده است. ماینرها امیدوارند که با تنظیم مجدد سختی شبکه بیت کوین ، مجددا بتوانند دستگاه‌های قدیمی خود را روشن کنند.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط