وجود مانع 8500 دلاری قیمت بیت کوین پس از بیشترین افزایش قیمت روزانه

تحلیل قیمت بیت کوین

وجود مانع 8500 دلاری قیمت بیت کوین پس از بیشترین افزایش قیمت روزانه را در این پنج هفته اخیر

چشم انداز

بیت کوین می تواند نهایتا یک یا دوروز دیگر مقاومت کلیدی بالای 8،500 دلار را آزمایش کند، زیرا در این پنج هفته اخیر بیشترین افزایش قیمت را در روز دوشنبه پشت سر گذاشته است. شاخص های نمودار روزانه با افزایش قیمت روز دوشنبه صعود کرده اند.

پذیرش زیر نمودار میانگین متحرک 100 هفتگی (MA) با مبلغ 75756 دلار باعث کاهش قیمتی در حدود 7200 دلار شد. روز دوشنبه  قیمت بیت کوین (BTC) بزرگترین افزایش قیمت یک روزه را در پنج هفته ثبت کرد و درها را برای بازگشتی قوی تر به روی خود گشود و توانست برای کلید های بالاتر از 8500 دلار از خود مقاومت نشان دهد.

ارز اصلی بازار ارزهای دیجیتال در مورد ارزش بازار از حمایت 100 ماهه MA در نزدیکی 7،750 دلار و بسته (UTC) با قیمت 8205 دلار در Bitstamp کاسته شد، که 4.47 درصد افزایش قیمت روزانه افتتاح 7،863 دلار را نشان می دهد. این بزرگترین افزایش قیمت روزانه در تاریخ 2 سپتامبر است.

در آن زمان، بیت کوین با 6.3 درصد افزایش قیمت همراه بود و اما پس از آن دوباره روندی نزولی و معکوس را در پیش داست. و نرخ آن شکسته شد ولی در نهایت در تاریخ 6 سپتامبر با روندی صعودی به قیمت 10،950 دلار رسید.

افزایش قیمت روز دوشنبه را می توان نوعی کمک و آسودگی بزرگ برای این ارز دیجیتال نامید، زیرا بیت کوین به دنبال افزایش ارزش بود و در هفته گذشته ماه سپتامبر بیش از 2،000 دلار کاهش قیمت یافته بود. علاوه بر این، نشانه هایی مبنی بر خستگی و فرسودگی فروشندگان برای قیمت کمتر از 8700 دلار به چشم می خورد.

بسیاری از ناظران معتقدند که این افزایش قیمت می تواند منجر به مقاومت هایی بالاتر از 8،500 دلار و نزدیک به 8،600 دلار ختم شود و روند آن ادامه یابد. به عنوان مثال، جاش راجر، تحلیلگر بازار در اوایل امروز توئیت کرد که قیمت بیت کوین اکنون می تواند تا 8500 دلار باشد.

راجر در توییت دیگری هشدار داد که باید قیمت این ارز به بالای 8،500 دلار افزایش یابد تا قیمت های پایین تر  در طی روند نزولی را بی اعتبار کنند و صعود آن در نمودار مورد تایید قرار بگیرد.

تحلیلگر محبوب TheCryptoDog معتقد است که احتمال افزایش فروش به قیمت 7،200 دلار با افزایش 47/4 درصدی روز دوشنبه روند نزولی خواهد داشت و اگر مقاومت در 8.500 دلار به طور قانع کننده نقض شود، می توان شاهد افزایش بیشتر قیمت به 9،400 دلار باشد.

محبوب ترین ارز دیجیتال، بیت کوین در حال حاضر اصلی ترین پیشرو در حال تغییر است و نزدیک به 8.200 دلار در نمودار Bitstamp می باشد ولی به ارزش 8،344 دلار بالغ شده است.

نمودار های شمعی و خطی روزانه

بیت کوین در روز دوشنبه الگوی شمعدانی خارج از نوار را ایجاد کرد (بالاتر از سمت چپ) که زمانی اتفاق می افتد که روز روی یک نت بدبینانه آغاز شود، اما با خوش بینی به پایان می رسد و سطح بالا و پایین روز قبل را درگیر می کند.

شمع نوار بیرونی به طور گسترده ای به عنوان علامت اولیه واژگونی صعودی در نظر گرفته می شود، به ویژه هنگامی که در انتهای روند نزولی ایجاد شده یا افت قیمت قابل توجه ظاهر می شود. در مورد بیت کوین، پس از افت از 10،000 دلار به 7،715 دلار ظاهر شد.

علاوه بر این ، هیستوگرام MACD، شاخصی که برای شناسایی قدرت و تغییرات روند استفاده می شود از صفر عبور کرده و تأیید یک وارونگی صعودی را نشان می دهد.

در همین حال، نمودار خط روزانه (بالاتر از سمت راست) گزارش واگرایی صعودی از شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) را نشان می دهد.

در کل بنظر می رسد که بیت کوین در اواخر ماه اکتبر، در سطح قیمت 8،531 دلار در کوتاه مدت به چالش کشیده شود. نزدیک UTC بالاتر از آن سطح الگویی که بالاترین سطح نزولی را توسط جوش راجر در نظر گرفته شده است ، باطل می کند و همانطور که در زیر آن  مشاهده می شود، شکست در نمودار داخل گروه را تأیید می کند.

نمودار 6 ساعته

بیت کوین در حال ترسیم یک الگوی دوتایی با مقاومت 8،531 دلار است. شکسته شدن بالاتر یک شکست اقتصادی را تأیید می کند و می تواند فضایی برای افزایش 9348 دلار (هدف طبق روش حرکت اندازه گیری شده) ایجاد کند.

بر اساس بیانات و شواهد معتبر صعود این نمودار به صورت واژگون، موجب شکست بیشتر از 200 روزه MA است که در حال حاضر با 8،586 دلار در نمودار قرار گرفته است.

این در شرایطی است که MA دویست روزه به طور گسترده ای به عنوان یک روند طولانی مدت در نظر گرفته می شود و در اول اکتبر به عنوان مقاومت قوی عمل می کند.

ممکن است افت قیمت در 7 هفته قبل از MA به 7575 دلار برسد و این افت قیمت ادامه دار باشد و به 7200 دلار برسد، اگرچه اکنون بعید به نظر می رسد.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط