انتخاب بیت کوین به عنوان اولین گزینه لیکوئید شدن توسط ماینرهای آلت کوین

ماینر آلت کوین

اگر قرار باشد حد و حدود جامعه ارزهای دیجیتال را تعیین کنید، از طریق خط‌های زیادی میتوانید این مرز را مشخص کنید. مثلا اخلاق کارکرد، نوع الگوریتم اجماع در بلاکچین و کاربرد استفاده از آنها در میان دیگران هستند. امروزه نیز داده ها نشان میدهند که ماینر های آلت کوین ها هنوز هم بیت کوین را به عنوان اولین گزینه خود برای لیکوئید شدن و تبدیل انتخاب میکنند.

بیشتر بخوانید: الگوریتم اجماع اثبات سهام چیست؟

بیشتر بخوانید: الگوریتم اجماع اثبات کار چیست؟

پیشرفت یک ارز دیجیتال با بدگویی در ارز دیجیتال دیگر همراه میشود و با هر افزایش و ریزش قیمت، صحبت از “آلت سیزن” یا بهار بیت کوین به میان می‌آید. اما آیا واقعا ماینرهای این دسته بندی‌های مختلف در ارزهای دیجیتال وارد حیطه چنین قبیله گرایی میشوند؟ آیا ماینرهایی که هزینه های قابل توجهی برای نگهداری تجهیزات استخراج، مزارع، هزینه برق و اینترنت متحمل میشوند، واقعاً این بازی برابر را انجام میدهند؟

بیشتر بخوانید: ماینر یا هودلر بیت کوین – کدام سودآورتر خواهد بود؟

ماینر های آلت کوین ها علیرغم سود کمی که دارند، هنوز هم برای برترین ارز دیجیتال بازار یعنی بیت کوین ارزش قائلند. توماس هِلر، رئیس توسعه کسب و کار F2Pool، یکی از بزرگترین استخرهای استخراج بیت کوین، اتریوم و لایت کوین در مصاحبه‌ای اختصاصی با سایت خبری AMBCrypto اظهار داشته که ماینر های آلت کوین ها هنوز قصد لیکوئید شدن (تبدیل یک ارز به ارز دیگر) در بیت کوین را دارند. وی گفته:

به عقیده بنده، بسیاری از ماینر های آلت کوین ها، آلت کوین هایشان را به بیت کوین و در برخی موارد به ارز فیات تبدیل میکنند.

بیشتر بخوانید: 10 سایت برتر استخراج در سال 2020

اما از طرف دیگر نوع لیکوئید شدن ماینرهای بیت کوین متفاوت است. برخی برای جبران هزینه برق سریعا بیت کوین هایشان را به ارز فیات تبدیل میکنند و برخی دیگر به امید افزایش قیمت آن را نگه میدارند.

نوع لیکوئید شدن در بیت کوین و آلت کوین ها یکی از ویژگی های سال 2020 بوده، موضوعی که به سرعت تغییر ساختار داده است. در اوایل سال جاری، اتریوم، برترین آلت کوین بازار ارزهای دیجیتال، برخلاف بیت کوین افزایش قیمت یافت. این مورد در نسبت تبدیل این دو ارز دیجیتال هم دیده میشود.

ماینر آلت کوین
نسبت تبدیل اتریوم به بیت کوین – منبع Skew

از اواخر ماه دسامبر سال 2019 تا فوریه سال 2020، قیمت اتریوم به عنوان درصدی از بیت کوین از 1.7% به 2.8% رسید. با اینکه این مقدار خیلی بزرگ بنظر نمی‌آید، اما این افزایش، علیرغم رسیدن قیمت بیت کوین به 10,000 دلار، رشد 64 درصدی را از خود نشان میدهد.

با بدتر شدن اوضاع برای اقتصاد جهانی، بیت کوین با فراز و نشیب های زیادی روبرو شده و بعد از رسیدن به قیمت 10,000 دلار، در هفته گذشته یکی از بدترین ریزش های روزانه خود را مشاهده کرد. اما برخلاف این تغییرات، قیمت نسبی اتریوم از 2.8% به 2.1% بیت کوین برابر با 25% ریزش رسید.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط