تراکنش جالب و عجیب یکی از نهنگ‌های بیت کوین

نهنگ قیمت بیت کوین

واکنش نهنگ‌ها به رسیدن قیمت بیت کوین به 8000 دلار پس از چند هفته بسیار جذاب است. تراکنش اخیر یکی از نهنگ های بیت کوین احتمال قریب الوقوع افت قیمت را بالا برده است.

نهنگ چیست؟

از ابتدای سال 2017 تحرکات کیف پول های ثروتمند بیت‌کوین به عنوان شاخصی برای پیش‌بینی حرکت بعدی قیمت بیت کوین مورد استفاده قرار گرفته است. به صاحبان این کیف پول ها، نهنگ بیت کوین می‌گویند. در حال حاضر بات‌های زیادی در سطح فضای مجازی اقدام به رصد و انتشار تراکنش‌های بزرگ در دنیای ارزهای دیجیتال می‌کنند.

بررسی یک تراکنش جالب توسط یکی از نهنگ‌های بیت‌کوین

یکی از تیم‌های معتبری که در زمینه آنالیز تراکنش‌های نهنگ‌های بیت کوین فعال است، تیم TokenAnalyst است. طبق توئیت روز گذشته این تیم، به تازگی یکی از نهنگ‌های بیت‌کوین اقدام به انتقال 5000 بیت کوین از کیف پول خود به صرافی پولونیکس کرده است:

بر این اساس، ارزش تراکنش صورت گرفته برابر با 39 میلیون دلار بود. این در حالی است که میانگین ارزش انتقال‌های بیت کوین به پولونیکس روزانه برابر با 2-3 میلیون دلار است. بنابراین این یک انتقال بسیار بزرگ به این صرافی محسوب می‌شود. نکته جالب دیگر در مورد حجم معاملات صرافی پولونیکس است. طی 20 ماه گذشته، فقط در یک روز حجم معاملات بیت کوین این صرافی به بالای 5000 بیت‌کوین رسید و در سایر روزها حجم معاملات بسیار پایین‌تری ثبت گردیده است. به عبارتی، انتقال اخیر 5000 بیت کوینی به این صرافی به نسبت حجم معاملات این صرافی بسیار عجیب است.

درباره صرافی پولونیکس

صرافی پولونیکس یکی از محبوب‌ترین و قدیمی‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال است که در ژانویه سال 2014 آغاز به کار کرد. بر اساس داده‌های موجود در سایت Coinmarketcap، این صرافی دارای میانگین حجم روزانه 77 میلیون دلار است و در رده 76 برترین صرافی‌های ارز دیجیتال بر اساس حجم معاملات قرار دارد.

همچنین جاستین سان، بنیانگذار و مدیر بنیاد ترون در روز 12 نوامبر 2019 اقدام به خرید بخش عظیمی از سهام این صرافی کرد و اکنون به عنوان یکی از افراد دارای نفوذ در این صرافی شناخته می‌شود.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط