صرافی بایننس معاملات را برای یوان چین اجرایی می کند

صرافی بایننس

صرافی بایننس معاملات p2p (همتا به همتا) را برای یوان چین اجرایی می کند

صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال بایننس، معاملات p2p را برای بیت کوین، اتر و تتر در برابر یوان چین آغاز کرده است. در اطلاعیه ای که در تاریخ 9 اکتبر منتشر شده است، این صرافی اعلام کرده است که این سرویس در ابتدا در دسترس کاربران اندرویدی قرار خواهد گرفت که حساب کاربری بایننس آنها حداقل 30 روز پیش ثبت شده باشد.

این صرافی اعلام کرده است که کاربران برای دستیابی به سرویس جدید باید اپلیکیشن اندروید بایننس خود را به جدیدترین نسخه بروز رسانی کنند و این اپلیکیشن پشتیبانی از iOS و وب را به آرامی در پیش گرفته است.

قابلیت p2p در آینده گسترش میابد

چانگ پنگ مدیر اجرایی ارشد بایننس در توئیتی اعلام کرده است که ورود بایننس به تجارت p2p، به بازار چین خلاصه نمی‌شود.

وی میگوید:

معاملات p2p از چین آغاز میشود. ولی احتمالاً هنوز اکثر CT ها (گروه های توئیتری که درباره بلاکچین توییت میکنند) نمی‌توانند از آن استفاده کنند، اما 1.4 میلیارد نفر می توانند. ما به زودی خدمات را به سایر مناطق گسترش خواهیم داد.

قدم زدن دور دیوار بزرگ چین

همانطور که قبلاً کوین تلگراف گزارش کرده بود، بایننس قصد دارد یک پلتفرم معاملاتی فرابورس (OTC) را در ماه اکتبر راه اندازی کند. این صرافی در حال حاضر یک میز معاملاتی فرابورس برای سرمایه گذاران در مقیاس بزرگ را اداره میکند که از اوایل سال جاری سودهای خالص فراوانی بدست آورده است.

هر دوی معاملات فرابورس و قابلیت p2p از اهمیت ویژه ای در چین برخوردار هستند، که نسبت به معامله و صدور ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز موضع بسیار سختی گرفته اند.

در عین حال این کشور، توسعه یک ارز دیجیتال تحت حمایت دولت مرکزی را پیش گرفته است که گفته می‌شود زمان راه اندازی آن توسط بانک مردم چین (People’s Bank of China) بسیار قریب الوقوع است.

در ژانویه سال 2018، پکن پلتفرم های حاشیه ای، از جمله منابع p2p و فرابورس را تحریم و معاملات ارزهای دیجیتال و فیات و ICO هایی را که از سپتامبر 2017 راه اندازی شده بودند، ممنوع اعلام کرد.

در ماه سپتامبر، بایننس نخستین سرمایه گذاری استراتژیک چینی خود را از زمان ترک این کشور به دلیل سرکوب انجام گرفته در سپتامبر 2017 انجام داد. بنا به گزارش ها، این شرکت در یک دور سرمایه گذاری 200 میلیون دلاری در مارس فایننس مستقر در پکن، که یک انتشارات خبری بلاکچین و ارزهای دیجیتال واقع در چین است، شرکت کرده است.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط