جدی شدن رقابت صرافی بیتمکس با همکاری صرافی بایننس و پلتفرم FTX در معاملات آتی بیت کوین

صرافی بایننس و پلتفرم FTX

صرافی بایننس اخیرا در پلتفرم مشتقات ارزی FTX، به عنوان بخشی از مشارکت استراتژیک خود در معاملات آتی بیت کوین ، سرمایه گذاری کرده است. صرافی بایننس، سهام عدالت این شرکت مشتقات ارزی را خریداری کرده و همچنین لانگ پوزیشن یا اصطلاحا موقعیت خرید را در توکن FTT به خود گرفته است. هدف از این مشارکت، استفاده از پلتفرم FTX در ساخت نقدینگی و محصولات نهادی که در اکوسیستم صرافی بایننس ارائه میشود، خواهد بود.

طبق گفته یکی از ارائه دهندگان داده به نام Skew، پلتفرم FTX که یکی از بزرگترین صرافی های قراردادهای آتی بیت کوین است، حجم معاملاتی به ارزش حدود 500 میلیون دلار در روز دارد. این شرکت همچنین خاطر نشان کرده است که در سه ماه گذشته، صرافی بایننس و FTX به طور مرتب، حجم معاملات روزانه ای به ارزش یک میلیارد دلار را به ثبت رسانده اند.

بایننس

صرافی بایننس و FTX در سال 2019 وارد بازار قراردادهای آتی شدند و مشارکت استراتژیک آنها از طرف Skew، به عنوان “نیرویی در ساخت چیزی که از ابتدای سال تا کنون وجود نداشته” لقب گرفته است. بایننس با رسیدن حجم معاملات آتی و قراردادهای سواَپ بیت کوین آن به 2.5 میلیارد دلار، رکورد جدیدی را برای خود به ثبت رسانده است.

حجم روزانه معاملات آتی بیت کوین

در ماه اکتبر نیز، حجم معاملات آتی بیت کوین پلتفرم FTX با رسیدن به 750 میلیون دلار به اوج خود رسید.

حجم روزانه معاملات آتی بیت کوین پلتفرم FTX

Skew پیش از این نیز، لیست تجمعی از معاملات آتی بیت کوین در صرافی های مختلف را منتشر کرده بود که صرافی بایننس را در جایگاه چهارم و FTX را در رتبه هفتم نشان می دهد.

حجم معاملات آتی بیت کوین در صرافی های مختلف 18 دسامبر

جدای از توجه به حجم بالای معاملات آتی بیت کوین، این دو صرافی ارز دیجیتال، از نظر حجم دفتر سفارش، دومین و سومین صرافی که بیشترین نقدینگی را دارا هستند، شناخته شده اند.

بایننس

پیوستن صرافی بایننس و FTX به یکدیگر، می تواند تهدیدی برای موقعیت برتر صرافی بیتمکس باشد. بیتمکس همچنین در رتبه بندی صرافی های برتر معاملات آتی بیت کوین در Skew، رتبه سوم را کسب کرده و بازیگر اصلی در بازار قراردادهای آتی بیت کوین بشمار میرود.

چانگ پنگ ژائو، مدیر اجرایی ارشد صرافی بایننس درباره ی این مشارکت اظهار داشته است که:

 تیم FTX یک پلتفرم نوین تجارت ارز دیجیتال دارای رشد خیره کننده را ساخته است. با توجه به سوابق آنها به عنوان معامله گران حرفه ای، گویی خودمان را در تیم FTX می بینیم و به پتانسیل آنها در تبدیل شدن به یک بازیکن اصلی در بازارهای مشتقات ارزی باور داریم. خوشحالیم که یک شریک عالی برای پیوستن به اکوسیستم بایننس وجود دارد و هدف ما این است که بازار ارزهای دیجیتال را با همکاری یکدیگر توسعه دهیم.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط