به عقیده پیتر شیف؛ خرید کالا بوسیله بیت کوین دروغی بیش نیست!

خرید کالا با بیت کوین به عقیده پیتر شیف دروغی بیش نیست

خرید کالا با بیت کوین به عقیده پیتر شیف، یکی از مخالفان سرسخت بیت کوین، دروغی بیش نیست. به گفته وی، امکان خرید و پرداخت به صورت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال واقعا وجود خارجی ندارد.

پیتر شیف در توئیتر مقاله ای درباره جو بایدن، نامزد انتخابات ریاست جمهوری دموکرات، به اشتراک گذاشته که شانس بالایی برای کنار زدن ترامپ در انتخابات نوامبر امسال دارد. وی در ادامه درباره‌ی این که نمی‌توان با بیت کوین کالا های واقعی خرید اظهار نظرهای جالبی کرد.

پیتر شیف پس از اینکه در مورد پیامدهای آسیب زای بیماری همه گیر کرونا بر اقتصاد و جمعیت آمریکا به مردم هشدار داده، در پاسخ به اظهار نظر یکی از فالوورهای خود که بیت کوین را یک راه حل نشان داده است گفت که در واقعیت شما نمی توانید هیچ چیز را با بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگر خریداری کنید.

پرداخت با ارز دیجیتال یک حیله‌ی بازاریابی است

دلیل اصلی است که آقای شیف برای به واقعیت پیوستن پیش بینی‌های خود در آینده نزدیک به آن استناد می‌کند، این است که نرخ بیکاری فعلی 14.7% است، که این میارن برابر است با از دست دادن 34 میلیون شغل که بسیار بیشتر از رکود بزرگ در سال 1929-1930 است.

بانک فدرال رزرو و دونالد ترامپ بیش از 6 تریلیون دلار از طریق یک برنامه کاهش کمیت اقتصادی که شامل چک‌های 1200 دلار برای بهتر شدن اوضاع شهروندان آمریکایی است، تزریق کرده‌اند.

بعد از آن، بانک مرکزی فدرال رزرو اعلام کرد برای حصول اطمینان از این که سهام شرکت‌ها از تقاضای کافی برخوردارند، قصد خرید ETF را دارد.

یک کاربر توییتر طی یک کامنتی اظهار داشت که خرید بیت کوین راهی برای پیشگیری و استفاده از پول نقد است که ممکن است بزودی مقدار زیادی از ارزش خود را از دست دهد.

به همین خاطر پیتر شیف پاسخ داد كه در واقعیت، ابتدا باید بیت کوین را به دلار فیات تبدیلT و تنها پس از آن می توانید هر چیزی را خریداری كنید. بنابراین، او درباره‌ی بیت کوین و خرید کالا بر این که این روایاتی که می‌توانید با بیت کوین هزینه‌های واقعی را بپردازید و اقدام به خرید کالا کنید دروغ است، تاکید زیادی دارد.

شیف اظهار داشت، با این حال، سرمایه گذاران می‌توانند از آن برای تبدیل بیت کوین به طلا استفاده کنند.

توئیت پیتر شیف

نویسنده “پدر غنی، پدر فقیر” هم از بیت کوین و هم از طلا دفاع می‌کند

رابرت کیوساکی، سرمایه گذار و متخصص مشهور امور مالی، اخیراً درمورد رکود اقتصادی کنونی ناشی از بیماری همه گیر کرونا، توئیت بسیاری کرده است.

نویسنده کتاب “پدر غنی، پدر فقیر” در مورد مسائل مالی به وجود آمده در این روز‌ها معتقد است که دلارهای آمریکایی که اکنون توسط بانک فدرال چاپ شده، هیچ ارزشی ندارند و جعلی هستند. وی با تأیید خرید اخیر بیت کوین توسط میلیاردر پاول تادور جونز، اظهار داشت که دلار در حال از بین رفتن است.

با این حال، بر خلاف شیف، آقای کیوساکی می گوید که بیت کوین به همراه طلا و نقره یک سرمایه گذاری امن، در شرایط رکود فعلی است.

0
برچسب‌ها:
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط