باشگاه فوتبال بارسلونا توکن هواداری خود را با همکاری چیلیز منتشر می‌کند

توکن هواداری بارسلونا

تیم فوتبال اسپانیایی بارسلونا با استارت‌آپ بلاکچینی چیلیز (Chiliz) اعلام همکاری کرد. اکنون هواداران این باشگاه قادر خواهند بود تا با استفاده از نرم‌افزار بلاکچینی این استارت‌آپ و از طریق توکن هواداری بارسلونا (BAR) با باشگاه خود در ارتباط باشند.

بر اساس توافق حاصل شده بین باشگاه فوتبال بارسلونا و چیلیز، توکن هواداری بارسلونا با نام BAR برای استفاده در اپلیکیشن هواداری Socias منتشر خواهد شد.

مدیر چیلیز و خالق اپلیکیشن Socias در این باره گفت:

بسیار خرسندیم که توکن هواداری باشگاه بارسلونا را بر روی پلتفرم بلاکچین چیلیز راه‌اندازی خواهیم کرد. این اقدام می‌تواند تاییدی بر کارایی بلاکچین ما در دید بلندمدت باشد.

انشار نسخه آزمایشی اپلیکیشن Socias توانست 100 هزار کاربر را به خود جذب کند. بر اساس اخبار واصله، اکنون فاز آزمایشی به پایان رسیده و نسخه اصلی در اختیار هواداران است.

تاکنون چندین باشگاه فوتبال با چیلیز به منظور ارائه توکن هواداری خود به توافق رسیده‌اند. مطرح‌ترین باشگاه‌هایی که در حال حاضر از نرم افزار Socias استفاده می‌کنند، یوونتوس و پاریسن ژرمن هستند. بر اساس اعلام “الکساندر دریفوز” مدیر پروژه چیلیز، در آینده شاهد جفت‌های معاملاتی توکن‌های هواداری بر مبنای چیلیز مانند BAR/CHZ، PSG/CHZ، JUV/CHZ و … خواهیم بود. وی اضافه کرد:

هر تیم توکن هواداری منحصربفرد خود را منتشر خواهد کرد و عرضه آن بر اساس پتانسیل هواداری باشگاه ظرف پنج سال آینده خواهد بود. به طور مثال، باشگاه بارسلونا 40 میلیون توکن را منتشر خواهد کرد.

توکن‌های هواداری منتشر شده در پلتفرم چیلیز بر مبنای شبکه اتریوم و الگوریتم اثبات قدرت (PoA) خواهد بود. همچنین هواداران قادر نخواهند بود که این توکن‌ها را به کیف پول دیگری منتقل کنند و امکان انتقال این توکن‌ها به صرافی‌ها نیز وجود ندارد. همچنین پیش‌بینی می‌شود که در نیمه اول بهار 99، پلتفرم معاملاتی مخصوص اپلیکیشن Socias برای خرید و فروش این توکن‌ها راه‌اندازی شود. این پلتفرم در سایت رسمی چیلیز به نشانی Chiliz.net راه‌اندازی خواهد شد.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط