پیش بینی مدیر کوین بیس درباره ارزهای دیجیتال در ده سال آینده

برایان آرمسترانگ بلاکچین و ارز دیجیتال

دنیای ارز دیجیتال و بلاکچین پس از گذشت 10 سال پر تلاطم، وارد دومین دهه زندگی خود شد. به همین مناسبت “برایان آرمسترانگ” مدیر و موسس صرافی کوین بیس (Coinbase) انتظارات خود را در مورد 10 سال آینده منتشر کرده است.

بلاکچین مقیاس پذیر با یک میلیارد کاربر

اولین پیش‌بینی آرمسترانگ، افزایش تعداد کاربران یکی از بلاکچین‌های مقیاس پذیر از 50 میلیون کاربر به 1 میلیارد کاربر ظرف ده سال آینده است.

آرمسترانگ معتقد است که برای 10 سال آینده یکی از بلاکچین های مقیاس‌پذیر و با ظرفیت بالا، کاربران بسیار بیشتری را جذب خواهد کرد و در واقع برنده بازی بلاکین‌های مقیاس‌پذیر خواهد شد. وی توضیحات بیشتری را در مورد اینکه از نظر او کدام یک از بلاکچین‌های فعلی می‌تواند بر سایر بلاکچین‌ها پیروز شود، بیان نکرد.

در بخش دیگری از پیش‌بینی‌های آرمسترانگ، وی مدعی شد که اکثر غول‌های تکنولوژی دنیا از مولفه‌های بلاکچینی و کریپتو استفاده خواهند کرد. همچنین سرعت بکارگیری ارز دیجیتال بانک مرکزی توسط دولت‌ها افزایش می‌یابد و دولت‌ها نیز بسیار در آینده کریپتو دخیل خواهند بود.

مقیاس پذیری، کاربرد و حریم خصوصی؛ سه مولفه مهم برای کریپتو در آینده

ارزهای دیجیتال و بلاکچین با افزایش تعداد کاربران خود با مشکلات جدی مقیاس‌پذیری روبرو خواهند شد. در حال حاضر بسیاری از شبکه‌های بلاکچین موجود ظرفیت کافی برای تعداد کاربران بالا را ندارند و عملا غیر قابل استفاده خواهند بود. آرمسترانگ معتقد است که روش‌های لایه دوم می‌توانند پاسخی مناسب برای حل مشکلات مقیاس‌پذیری باشد.

حریم خصوصی مولفه مهم بعدی برای بلاکچین‌های جدید است، همانطور که امروزه پروتکل امن HTTPS تبدیل به پروتکل اصلی فضای اینترنت شده است. آرمسترانگ معتقد است که به زودی شاهد ظهور یک بلاکچین جدید مبتنی بر حریم خصوصی و امنیت بالا خواهیم بود.

در نهایت آرمسترانگ مدعی شد که طی ده سال آینده بیشتر از آنکه قیمت و بازار ارزها مهم باشد، کاربرد آن‌ها مهم خواهد بود.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط