5 تا از بهترین ارزهای دیجیتال به غیر از بیت کوین که درانتظار تمام شدن بحران ویروس کرونا هستند

آلت کوین و کرونا : ویروس کرونا جهان را به صورت طوفانی فراگرفته است. با شروع از چین، ویروس اکنون در سراسر جهان شیوع یافته است، هزاران مورد در اروپا، آسیا و حتی ایالات متحده گزارش شده است. این امر فاجعه ای را در بازارهای سنتی مالی و بورس به ارمغان آورد، زیرا شاخص های مهم جهانی به گونه ای سقوط کردند که بسیار فاجعه بار تر و سریعتر از رکود سال 2008 بود.

متأسفانه ارزهای دیجیتال تیز از این قاعده مستثنی نبودند. در کمتر از یک ماه، بازار نیمی از سرمایه خود را از دست داد، چیزی در خدود 150 میلیارد دلار. 30 روز گذشته، بیت کوین 50٪ از ارزش دلار خود را از دست داد. چیزی که توجه همه را به خود جلب کرد این بود که این اتفاق بسیار ناگهانی اتفاق افتاد. تنها در یک روز، بیت کوین با 40٪ ضرر مواجه شد.

نیازی به گفتن نیست، بیت کوین تنها ارز دیجیتال نبود که بخش قابل توجهی از ارزش خود را از دست داد. آلت کوین ها، اتریوم، تزوس، چین لینک، لایت کوین، دش و بایننس کوین که در واقع  همه ی این ها نیمی یا بیشتر از قیمت خود را از دست دادند.

با این حال، آنچه برخی به عنوان یک بحران بسیار سخت در نظر می گیرند، می تواند فرصت هایی را نیز ایجاد کند. و این درست است که قیمت ها در حال حاضر، در مقایسه با فقط یک ماه قبل، بسیار کمتر شده اند. بعد ازهاوینگ بیت کوین و با پایان یافتن بحران ویروس کرونا، بازار می تواند یک بهبود چشمگیر را تجربه کند و اگر این اتفاق بیفتد، تماشای  معامله ی الت کوین ها  باید بسیار جالب باشد.

دش

دش در دسامبر سال 2018 هنگامی که به 158 دلار رسید، به بالاترین ارزش در تمام زمان های خود رسید. با این حال، مانند همه آلت کوین های دیگر،قبل از شروع  بهبود، یک بازار نزولی را پشت سر گذاشت. در سال 2020، دش پیش از فروش اخیر بازار، به حدود 133 دلار سالانه رسید.

داش از زمان اوج گرفتن سالانه در فوریه 2020، بیش از 50٪ ارزش خود را از دست داد، زیرا در حال حاضر حدود 45 دلار معامله می کند. افت ناگهانی و سریع از اوج اخیر آن بدان معنی است که فضای زیادی برای رشد وجود دارد.

دنبال کردن بازار ارز دیجیتال به دلیل خصوصیت محرمانه گرا بودن آن بسیارجالب است. گسترش ویروس کرونا نگرانی های جدی را در این زمینه به همراه داشت. همانطور که CryptoPotato گزارش داد، برخی از کشورها در حال ردیابی تلفن های همراه شهروندان خود برای نظارت بر حرکت ویروس  کرونا هستند.

اگرچه این ممکن است به عنوان یک گام مناسب در مواقع بحران دیده شود اما برخی از نگرانی های جدی در مورد حریم خصوصی را نیز مطرح می کند. این یک موضوع بسیار حساس است و ممکن است افراد بخواهند حریم شخصی خود را در معاملات مالی کنترل کنند. آلت کوین هایی نظیر دش وجود دارند که ممکن است ترقی زیادی را ببینند.

بایننس کوین

بایننس موفق شده است تا خود را به عنوان معتبرترین صرافی ارز دیجیتال معرفی کند. نه تنها این، بلکه ثابت کرده است که یک شرکت بسیار درخشان و دارای یک ساختار شرکتی جدا شده ومناسب است.

در ادامه، بایننس شاهد افزایش چشمگیر و مداوم در حجم معاملات خود است و در راه رسیدن به بازار معاملاتی مشتقات ارز دیجیتال نیز می باشد. ارز دیجیتال بومی بایننس کوین احتمالا در بین آن ها خواهد بود و یک آینده ی بسیار درخشان خواهد داشت.

از دیدگاه فنی، بایننس کوین در برابر بیت کوین نسبتاً پایدار عمل می کند. این  ارز دیجیتال در طی فروش عمده هفته گذشته به شدت کاهش یافت، اما موفق به بهبودی شد و تقریباً در حدود 0.002 بیت کوین عمل می کند. پس از عبور از بحران ویروس کرونا، این ممکن است پایه و اساس پایداری را فراهم کند.

 بیشترین زمان افزایش بایننس کوین در ژوئن 2019 بود که به حدود 38 دلار رسید. در سال 2020، دراوج خود به قیمت 26 دلار رسید، اما سقوط اخیر قیمت آن را به زیر 10 دلار رساند.

 

wtx

وازیراکس (WRX)

WRX ارز دیجیتال اصلی صرافی وازیراکس است. آنها در ماه فوریه یک پیشنهاد مبادله ی اولیه در بایننس داشتند و این اولین پروژه در حالی بود که 600٪ پیشنهادات اولیه قابل توجهی را به سرمایه گذاران خود داشتند.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که وازیراکس به عنوان مطمئن ترین صرافی بیت کوین در هند مورد حمایت قرار گرفته است. هند یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین کشورها در جهان است. اخیراً، دیوان عالی کشور ممنوعیت ورود ارزهای دیجیتال را لغو کرد و این می تواند تأثیر زیادی در پروژه های مستقر در هند مانند WRX بگذارد.

WRX در 7 مارس امسال با 0.21 دلار به نقطه اوج خود در همه ی زمان ها رسید. ولی این هفته سقوط کرد و حدود 50٪ از ارزش خود را از دست داد و در حال حاضر در حدود 0.09 دلار معامله می شود. با این حال، شایان ذکر است که قیمت آن طی چند روز گذشته عملکرد پایداری داشته و شایستگی هایی را برای رشد جدی در مسیر پیشرفت فراهم می کند.

همین امروز، بایننس و وازیراکس از راه اندازی یک صندوق 50 میلیون دلاری جدید برای کمک به تصویب بیشتر ارزهای دیجیتال در هند خبر دادند. کراکن که همچنین یکی از صرافی های مشهور است، همچنین قصد دارد در پی حذف این ممنوعیت، در این کشور سرمایه گذاری انجام دهد.

تزوس XTZ

تزوس تا زمان این سقوط ناگهانی بهترین عملکرد را در بین آلت کوین های دیگر در سال 2020 داشته است.برای بسیاری از سرمایه گذاران، این سقوط سریع احتمالاً فرصتی نادر برای خرید XTZ با قیمت های بسیار کم است . حدود یک ماه پیش، تزوس سال را با قیمت 1.3 دلارشروع کرد و تا 4  دلار افزایش یافت.

با توجه به اینکه XTZ در حال حاضر با قیمت 1.4 دلار معامله می شود، افت اخیر قیمت آن را به همان نقطه آغاز برد. با این وجود، این ارز دیجیتال توانست موقعیت خود را به عنوان دهمین بزرگترین ارز دیجیتال حفظ کند.

تزوس، سومین نسخه ارتقاء پروتکل خود یعنی کارتیج را فعال کرد این کار به کاربران جدید امکان می دهد تعداد فزاینده ای از قراردادهای هوشمند را اجرا کنند و حتی بیشتر قابلیت های شبکه را گسترش دهند. به محض اینکه بحران ویروس  کرونا از بین برود، XTZ  احتمالاً تمام قوا حرکت رو به جلو را آغاز می کند.

پروتكل تزوس به گونه ای اداره می شود كه كسانی كه در XTZ سرمایه گذاری می کنند، پاداش می گیرند. این انگیزه های زیادی برای افرادی که ZTX   نگه می دارند  ایجاد می کند و به همین ترتیب، ثبات خاصی فراهم می کند که می تواند در راه پیشرفت افراد را یاری کند.

اتریوم

نیازی به گفتن نیست، اتریوم دومنی ارز دیجیتال بزرگ است و این دلایلی دارد. اتریوم بزرگترین شبکه غیرمتمرکز برای ایجاد قراردادهای هوشمند و برنامه های غیر متمرکز (DApps) است.

انتظار می رود اتریوم به روز رسانی قابل توجهی داشته باشد. یک انتقال شبکه ای از الگوریتم اجماع proof-of- work(PoW)  به Proof-of-Stake (PoS)، انجام می گیرد که ظرفیت و کارایی را افزایش می دهد.

اتریوم هم از این سقوط ناگهانی بازار مصون نبود. بعد از رسیدن به نقطه ی اوج همه ی ادوار خود یعنی چیزی در حدود 1400 دلار در دسامبر 2018، در سال 2020 قیمت آن به چیزی در حدود 300 دلار رسید. در زمان نوشتن این مقاله اتریوم در قیمت 115 دلار معامله می شود که نشان می دهد در حال رشد است.

0
2 کامنت

2 فکری در “5 تا از بهترین ارزهای دیجیتال به غیر از بیت کوین که درانتظار تمام شدن بحران ویروس کرونا هستند

 1. علی پاسخ

  سلام ممنونم بابت اطلاعات عالیتون، ارز wrx کیف پولش چیه و میشه بیشتر توضیح بدید ممنون میشم

  1+
  • مجتبی انصاری

   این ارز توکن ERC20 و بر مبنای اتریوم هست، پس میتونید توی کیف پول های اتریوم مثل MyEtherWallet ذخیره ش کنید.
   این ارز توکن صرافی WazirX هند هستش که بایننس اخیرا این صرافی رو خریده.

   0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط